מיקי זוהר על חוק המצלמות: "הימין לא יילך כצאן לטבח"

זוהר על חוק המצלמות: הימין לא יילך כצאן לטבח

החוק יעלה היום להצבעה במליאה. כחול לבן: אם יעבור, נצייד את פעילינו במצלמות. לוח הזמנים הצפוי ושלבי אישור החוק
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ מיקי זוהר
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אחרי האישור בממשלה חרף עמדת היועץ המשפטי לממשלה, חוק המצלמות בדרך להצבעה במליאת הכנסת: הבוקר (שני) צפוי החוק השנוי במחלוקת לעלות לדיון והצבעה בכנסת, ובמפלגת כחול לבן החליטו לאחר התייעצות לילית להשתתף בדיון ולהצביע נגד החוק, אחרי ששקלו שם להחרים את הדיון כדי להביא לצמצום העיסוק בנושא.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

חבר הכנסת מהליכוד מיקי זוהר, אשר יעמוד בראש הוועדה שתדון בחוק, אמר הבוקר בהתייחסו לחוק: "הימין לא יילך כצאן לטבח". זוהר אמר את הדברים בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב. על הפרסום שבני בגין לא יצביע לליכוד אמר זוהר: "חבל מאוד. אבל אני גם לא מופתע. בשנים האחרונות, עם כל הכבוד והערכה שיש לי לבני בגין, הוא שינה את עמדותיו בכל הקשור לעמדות הליכוד".

האזינו לריאיון המלא עם מיקי זוהר בכאן רשת ב

בכחול לבן כינסו אתמול ישיבת סיעה מיוחדת לקראת ההצבעה על החוק ושם עלתה הצעה להחרים את הדיון ואת ההצבעה על החוק מתוך מטרה לצמצם את הדיון ואת העיסוק בנושא. המחשבה נבעה מכך שלטענתם מדובר בחוק שכל כולו מיועד להשפיע על השיח הציבורי ולהשאיר את נושא הזיופים על סדר היום, ולכן הרצון היה להקטין ככל שניתן את העיסוק בחוק. בלילה כבר הוחלט בצמרת המפלגה בכל זאת להגיע היום למליאה ולהצביע נגד החוק. 

עוד הוחלט בכחול לבן, במידה והחוק יעבור בשלוש קריאות, לצייד במצלמות את מאות המשקיפים של המפלגה שצפויים להגיע לקלפיות במגזר החרדי בבית"ר עילית, בבני ברק ובמקומות נוספים על מנת לתעד את המתרחש בקלפי, בדיוק כפי שבליכוד מתכוונים לעשות את אותו הדבר במגזר הערבי. 

בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

בשעה עשר וחצי תתכנס הוועדה המסדרת בכנסת כדי להצביע על מתן פטור מחובת הנחה להצעת החוק (זו הפרוצדורה שמאפשרת את הדיון המיידי לאחר מכן במליאה), ובשעה אחת בצהריים תתכנס מליאת הכנסת לדיון והצבעה על החוק בקריאה ראשונה. בהנחה שהחוק יעבור, יחזרו לוועדה המסדרת כדי להקים ועדה מיוחדת לצורך הכנת החוק, ואז יחזרו שוב למליאה כדי לאשר את הקמת אותה ועדה. במצב כזה תחל מחר הוועדה המיוחדת את עבודת ההכנה על החוק על מנת לאשרו סופית במליאת הכנסת ביום רביעי.

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס אמר הבוקר בריאיון לדב גיל-הר ביחס לחוק: "היועמ"ש העביר את חוות דעתו רק ב-12 לאוגוסט. לשופט מלצר לקחו עוד שבועיים עד שהפיץ את החלטתו, לפיה נדרשת חקיקה. לכן הגענו עד הלום, לא בגללנו, לא בגלל נתניהו". מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד אמר עוד לפני כן: "בליכוד רוצים לעמוד בקלפיות במגזר הערבי עם מצלמות. באילו מדינות מפלגת השלטון הולכת לצלם מיעוטים בקלפיות? זה ספין גזעני".

האזינו לריאיון המלא עם השר אקוניס

האזינו לריאיון המלא עם לפיד

הפופולריים