נתניהו בפתיחת שנת הלימודים באלקנה: נחיל ריבונות ביהודה ושומרון

רה"מ בפתיחת שנת הלימודים: נחיל ריבונות ביו"ש
ראש הממשלה השתתף בטקס בבית הספר "כרמים" והכריז שלא יהיו עוד עקירות. לדבריו: "לא יהיה יותר גוש קטיף". השר פרץ בירך את המורים: "אתם ההון האנושי היקר ביותר שלנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה באלקנה, ספטמבר 2019
צילום: ללא

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הבוקר (ראשון) בטקס פתיחת שנת הלימודים בבית הספר כרמים באלקנה שבשומרון. בדבריו אמר נתניהו כי יחיל את הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון והכריז שלא יעקור עוד יישובים. הוא איחל לתלמידים שנת לימודים מוצלחת וקרא: "כל אחד יכול להיות תלמיד מצטיין".


"אנחנו בונים כאן בתים חדשים, זה בית חדש שהוא בית ישן, זה הבית הישן המקורי של עם ישראל", אמר נתניהו והתייחס לבנייה ביישוב. "אנחנו לא נעקור פה אף אחד. לא יהיה יותר גוש קטיף ולא יהיו יותר עקירות. אנחנו נחיל את הריבונות היהודית על כל היישובים כחלק מארץ ישראל וכחלק ממדינת ישראל".

שר החינוך רפי פרץ, שהשתתף גם הוא בטקס, ובירך על ההבנות עם הסתדרות המורים והאוצר שמנעו את השבתת פתיחת הלימודים. לדבריו, "השנה הכרזתי על שנת 'ערבות הדדית'. מאחר ועם כניסתי לתפקיד הצבתי את הטמעת הערכים כאחת מהמטרות המרכזיות שנקדם במערכת במהלך השנה הקרובה. אתם, תלמידים יקרים, תזכרו תמיד לעזור למי שזקוק למי שקצת קשה. להכיל את השונה ולקרב לבבות".


"אני פונה למנהלים, למורים, לגננות וליותר מ-200 אלף עובדי ההוראה. כפי שאני אומר כל הזמן, אתם עמוד השדרה של מערכת החינוך אתם ההון האנושי היקר ביותר שלנו", הוסיף פרץ. "התפקיד שלנו כמדינה וכחברה להעלות קרנכם ,לטפח ולהעצים את הזכות להיות מחנך בישראל. ביחס, בשכר ובמרחב הסמכויות והאוטונומיה. אני מאחל שנת לימודים פורייה ומוצלחת".

הפופולריים