סקר כאן חדשות: סדר היום הביטחוני משרת פוליטית את המפלגות הגדולות

סקר: המפלגות הגדולות מתחזקות אחרי ההסלמה
הליכוד מקבלת 32 מנדטים, וכחול לבן נותרת צמודה עם 31. ליברמן נחלש בשני מנדטים, אך לנתניהו עדיין אין קואליציה בלעדיו. העבודה-גשר עוברת את המחנה הדמוקרטי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בחירות 2019
צילום: -

22 יום לפני הבחירות, ובמקביל להתפתחויות הפוליטיות ישנה גם הסלמה ביטחונית בגזרות השונות. על פי סקר כאן חדשות, שנערך בימים רביעי וחמישי בשבוע שעבר וביום ראשון האחרון, ותוצאותיו מתפרסמות הערב (שני), האירועים הביטחוניים וסדר היום הצבאי מחזקים את שתי המפלגות הגדולות מבחינת מנדטים על חשבון המפלגות האחרות.


הליכוד וכחול לבן עולות במספר המנדטים ביחס לסקר כאן חדשות הקודם, ונותרות צמודות זו לזו. הליכוד מתחזקת ב-3 מנדטים, עולה ל-32 ועוקפת את כחול לבן. מפלגתו של בני גנץ מתחזקת במנדט אחד ומקבלת בסקר 31.

נתניהו, אולי גם בחסות הפגנת הכוח מול איראן בפעולה האחרונה בסוריה, נוגס במנדטים של אביגדור ליברמן וישראל ביתנו שיורדת מ-11 בסקר הקודם ל-9 כעת. גם ימינה נחלשת ומקבלת 10 מנדטים.

בגוש השמאל, העבודה-גשר בראשות עמיר פרץ עוברת במספר המנדטים את המחנה הדמוקרטי. על פי הסקר, מפלגתו של פרץ מקבלת 7 מנדטים, ועולה במנדט אחד ביחס לסקר הקודם. הרשימה של ניצן הורוביץ, סתיו שפיר ואהוד ברק מאבדת מנדט נוסף מהסקר הקודם גם לכחול לבן, ויורדת ל-6. הרשימה המשותפת של המפלגות הערביות נשארת יציבה עם 11 מנדטים. ש"ס ויהדות התורה מקבלות כל אחת 7 מנדטים. עוצמה יהודית עם 2.3% וזהות עם 1.7% לא עוברות את אחוז החסימה.

עוד עולה מתוצאות הסקר כי נתניהו עדיין לא יכול להקים קואליציית 61 ללא ליברמן, כשבלי ישראל ביתנו גוש הימין מכיל 56 מנדטים. מנגד, גוש המרכז-שמאל מגיע ל-55 מנדטים.

הפופולריים