רון קובי משך את העתירה נגד שר הפנים אריה דרעי

רון קובי משך את העתירה נגד שר הפנים אריה דרעי

ראש עיריית טבריה קיבל את המלצת בג"ץ בנושא. המשמעות: חברי מועצת העירייה ימשיכו לכהן. דרעי: שמח שהתקבלה בקשתי לאפשר לארבע הרשויות לאשר את תקציבן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רון קובי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש עיריית טבריה רון קובי משך הבוקר (שלישי) את העתירה שהגיש לבג"ץ נגד שר הפנים אריה דרעי. המשמעות היא שחברי מועצת עיריית טבריה ימשיכו בכהונתם כפי שקבע שר הפנים. מי שהמליצו לקובי למשוך את העתירה הם שופטי בג"ץ. הדיון שהתנהל בבית המשפט הוא המשך למאבק אותו מנהלים ראש עיריית טבריה ושר הפנים.

לאחר שקובי כשל במשך כמה פעמים בניסיון להעביר את תקציב העירייה הוא זומן לשימוע במשרד הפנים בו תידון הדחתו מן התפקיד. קובי עתר נגד משרד הפנים לבית המשפט ודרש בין היתר להדיח מהתפקיד גם את חברי מועצת העירייה. כעת נקבע, כאמור שהם ימשיכו בתפקידם. 

המדינה ביקשה מבג"ץ לדחות את העתירה, בין השאר, בנימוק כי קובי עשה דין לעצמו כאשר הורה לפקידי העירייה שלא לשתף פעולה עם חברי מועצת העירייה. ההוראה באה למרות שכאמור, חזרו לכהונתם בהוראת שר הפנים.

בג"ץ מחק עתירה אחרת נגד שר הפנים ומנכ"ל משרדו. זאת לאחר שדרעי החליט על הארכת המועד לאישור התקציב עד ל-30 בספטמבר, והחזרת חברי המועצה לתפקידם. דרעי מסר עם החלטתו: "אנו מצפים מראשי הרשויות וחברי המועצה להעביר את התקציב במליאת המועצה ובכך לאפשר מתן שירותים נאותים לתושבים".

דרעי הגיב אחרי קביעת בג"ץ: ״אני שמח שבית המשפט העליון אישר את החלטתי לאפשר לארבע הרשויות, ירכא, טבריה, רהט ועוספיה לאשר את תקציב המועצה עד ה-30.9.2019. אישור תקציבי הרשויות חשוב ביותר לתפקודן התקין ולרווחת התושבים״.

בסוף החודש שעבר הציע בג"ץ מתווה לפיו במקומה של מועצת העיר שפוזרה לאחר שלא הצליחה לאשר תקציב תוקם ועדה של חברים, מעובדי המדינה, ולצדה יפעל ראש העירייה קובי - עד אחרי הבחירות - ואז יערך לו שימוע. אך היא נמחקה בעקבות הארכת מועד העברת התקציב שעליו החליט דרעי.

לפני כחודש נכשל בפעם השנייה קובי להעביר את תקציב עיריית טבריה, זאת לאחר ששר הפנים העניק ארכה נוספת להעברתו. חברי מועצת העיר פוטרו על פי חוק, ובמקומם מונתה ועדה למילוי תפקידם. לפני כחודשיים וחצי, הצביעו חברי מועצת העיר בנושא התקציב בפעם הראשונה, התוצאה הייתה - תשעה נגד ושישה בעד. 

הפופולריים