הזדמנות אחרונה לחיבורים: היום תסתיים הגשת הרשימות לכנסת

צ'אנס אחרון לחיבורים: יום סגירת הרשימות לכנסת

האם עוצמה יהודית תרוץ בנפרד או שתצטרף לימין המאוחד בראשות של שקד? האם יהיה איחוד בין אהוד ברק והמחנה הדמוקרטי לבין מפלגת העבודה? והאם גם בני גנץ יחליט ברגע האחרון לחזק את רשימת כחול לבן? ב-22:00 תיסגר סופית הגשת הרשימות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר ורפי פרץ
צילום: צילום: פלאש 90

הליך הגשת הרשימות שיתמודדו לכנסת ה-22 יתחדש היום (חמישי) בשעה 16:00 במשכן הכנסת, וייסגר סופית ב-22:00. אתמול הוגשו עשר רשימות, וההערכה היא שהיום יוגשו עוד כ-25 רשימות. בין המפלגות שכבר הגישו את רשימותיהן - ישראל ביתנו וזהות של משה פייגלין.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

היום האחרון להגשת הרשימות הוא גם היום האחרון בשביל המפלגות שטרם הגיעו למשכן לעשות חיבורים נוספים, במטרה להתחזק לקראת הבחירות. שלוש שאלות מרכזיות נותרו פתוחות: האם עוצמה יהודית תרוץ בנפרד או שתצטרף לימין המאוחד בראשות של שקד? האם יהיה איחוד בין אהוד ברק והמחנה הדמוקרטי לבין מפלגת העבודה? והאם גם בני גנץ יחליט ברגע האחרון לחזק את רשימת כחול לבן?


המגעים בין הימין המאוחד לעוצמה יהודית עדיין נמשכים, אך כך גם חילופי ההאשמות בנוגע למי אחראי לכך שהחיבור לא יוצא לפועל. ח"כ מוטי יוגב מהימין המאוחד תקף אמש (חמישי) בחריפות את נפתלי בנט וטען שהחיבור עם עוצמה יהודית לא מתקדם בגללו. "בנט משחק בשקד, היא יו"ר בכאילו. היא רוצה באיחוד הכולל והוא מונע ממנה", אמר יוגב. "האחריות לבזבוז קולות בימין מוטלת אך ורק על כתפי שניהם".

מנגד, גורמים בכירים בימין המאוחד, מקרב רביעיית ההנהגה, מאשימים את חבר עוצמה יהודית איתמר בן גביר בכך שאין כרגע איחוד. לדברי הבכירים, "בן גביר קיבל הצעה מהשמיים, שקירבה אותו לכנסת יותר מאי פעם, עם מקומות 8 ו-13 - וזו ההצעה הסופית. הוא גורם נזקים עצומים, התאהב בתפקיד הקורבן וכנראה מעדיף לבלות עוד ארבע שנים כקדוש מעונה במקום לעסוק בעשייה בפועל".

במפלגת העבודה ועידת המפלגה העבודה אישרה אמש את החיבור עם מפלגת גשר של אורלי לוי-אבקסיס ואת השריונים שבאים בעקבות כך. פרץ הגן בלהט על החלטתו וציין כי לוי-אבקסיס מחויבת לפתרון שתי המדינות. ההערכה היא כי פרץ יסתפק בחיבור עם גשר, ועוד איחוד עם המחנה הדמוקרטי לא ייצא לפועל.

במפלגתו של גנץ טרם ברור עם מרוצים מהרשימה הקיימת, שקיבלה 35 מנדטים בבחירות הקודמות, או שמועניינים לעשות שינויים. בריאיון השבוע לכאן רשת ב אמר יו"ר כחול לבן כי "נשאיר את האופציה להפתעה ברשימה עד הרגע האחרון", והוסיף: "יש לנו רשימה מצוינת, ואין באמת סיבה לשנות את ההרכב, אבל אנחנו מבינים שצריכים לנצל את הזמן".

האזינו לריאיון עם בני גנץ בכאן רשת ב

כמו כן, גורמים בכחול לבן אמרו השבוע כי במפלגה שוקלים לשנות את סדר הרשימה, וכי חברות כנסת במפלגה מקוות שישודרגו למעלה הרשימה.

הפופולריים