מחלוקת חריפה בימין המאוחד: בן גביר יישאר בחוץ?

מחלוקת קשה בימין המאוחד: בן גביר יישאר בחוץ?

שקד, פרץ וסמוטריץ' מוכנים לאפשר לבן גביר להתמקם חמישי ברשימה, אך נפתלי בנט מתנגד נחרצות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראשי הימין המאוחד אחרי ההסכם, יולי 2019
צילום: ללא

מחלוקת חריפה התגלעה בהנהגה המרובעת של הימין המאוחד סביב ההצעה לאיתמר בן גביר ומפלגתו עוצמה יהודית. ב"בחצי היום" בכאן רשת ב פורסם היום (שלישי) כי איילת שקד, רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' מוכנים לאפשר לבן גביר להתמקם חמישי ברשימה, אך נפתלי בנט מתנגד נחרצות.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בנט מתנגד מכיוון שהענקת המקום לבן גביר תזיז נציג של הימין החדש לאחור. יו"ר עוצמה יהודית הבהיר כי יחתום היום על הסכם עם מפלגת נעם ומאותו הרגע, מבחינתו ייסגר החלון לאיחוד עם הימין המאוחד. 

בן גביר הגיב לדיווח: "זוהי שעת המבחן של איילת שקד, הרב רפי ובצלאל סמוטריץ'. האם הם יובילו אחדות כפי שהצהירו שוב ושוב, או שיהמרו בקולות הימין. כדי להביא את מצביעי עוצמה יהודית, עוצמה חייבת לקבל מעמד של שותפות. ויתרנו וויתרנו וויתרנו, הסכמנו גם למקומות החמישי והעשירי, ועכשיו תורכם להגיד כן".

בכירי ההנהגה של הימין המאוחד בראשות שקד האשימו הבוקר את ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מעוניין להקים ממשלת אחדות עם כחול לבן לאחר הבחירות. לטענתם, ההוכחה לכך היא סירובו של נתניהו לדרישתם לשריין בליכוד את אחד מחברי האיחוד כדי שיסכימו לצרף אליהם נציג של עוצמה יהודית.

עוד טענו הבכירים כי אם נתניהו היה מאמין שעוד ניתן להקים ממשלת ימין אחרי הבחירות הוא היה עושה הכל כדי שזה יקרה, כולל לשריין מישהו מהאיחוד ברשימת הליכוד. חבר הכנסת גדעון סער מהליכוד אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי הליכוד לא צריך להעמיס על עצמו את אנשי הבית היהודי, וכי איתמר בן גביר ועוצמה יהודית צריכים לחבור לאיחוד בימין.

הפופולריים