העיצומים במשרד החוץ: נשקלת סגירה מדורגת של שגרירויות בעולם

העיצומים במשרד החוץ: נשקלת סגירת שגרירויות

עובדי המשרד הנאבקים על תנאי העסקתם בוחנים את האפשרות להתחיל בתהליך החל ממחר. החלטה בעניין תתקבל בישיבת ועד העובדים. סגנית שר החוץ חוטובלי: "אני מגבה לחלוטין את השליחים שלי, הם צודקים ב-100%"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת עובדי משרד החוץ - 2014
צילום: צילום: פלאש 90

העיצומים במשרד החוץ: העובדים המוחים על תנאי העסקתם שוקלים אפשרות להתחיל ממחר (שני) בתהליך סגירה מדורג של שגרירויות ונציגויות ישראל בעולם. החלטה בעניין טרם התקבלה וחברי ועד העובדים מקיימים בשעה זו ישיבה בעניין.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

סגנית שר החוץ, חברת הכנסת ציפי חוטובלי מהליכוד העניקה הבוקר גיבוי מלא לעובדי משרד החוץ. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמרה חוטובלי כי הם צודקים ב-100%.  לדבריה, בארבע השנים האחרונות, ישראל הפכה כוח עולמי עולה. "היכולת שלנו לארח כאן מנהיגים בסדר גודל שרק מעצמות מארחות, מנשיא ארצות הברית, דרך נשיא ברזיל וראש ממשלת הודו, ופתיחת שווקים חדשים גם בדרום אמריקה, גם במזרח אסיה. כל הדברים האלה הם דברים שמכניסים כסף למדינת ישראל, והפעילות הזאת לא יכלה להתבצע בלי השליחים שלנו. בשנים האחרונות ליוויתי רפורמה מאוד גדולה בתחום השכר של השליחים, ועכשיו יש משבר מול האוצר בסוגיה מאוד יסודית של דמי ייצוג, בעצם היכולת של השליחים שלנו לתפקד, כל הנושא של הפעילות השוטפת, של קיצוץ הרוחב, שמשרד החוץ מאוד נפגע. יש כאן בעיניי לפחות אתגר מאוד גדול שדיברתי עליו גם עם השר ישראל כ"ץ".

חוטובלי הסבירה שבתקופה האחרונה משרד האוצר לקח על עצמו באופן חד צדדי ולא בהסכמה וללא הבנות עם אנשי משרד החוץ החלטה לגדוע את הפעילות השוטפת של משרד החוץ דרך צמצום דמי הייצוג והיכולת של שגרירים לארח. "אם תשאל את מנכ"ל משרד החוץ הוא יגיד לך שהכתובת היא האוצר, אין ספק. זה ידוע שפקידי האוצר גילו אפס הבנה לתפקיד החשוב הזה של הדיפלומטיה הישראלית".

חוטובלי אמרה כי ראש הממשלה ידע היטב מה הוא עושה כששימש שר חוץ. "אני חושבת שהיו לו סדרי עדיפויות נכונים בכל מה שנוגע לאיך משרד החוץ ממנף את כל היחסים הבינלאומיים לדברים שמטיבים עם כלכלת ישראל". היא ציינה שנפגשה בשבוע שעבר עם השר ישראל כ"ץ. "הוא רוצה לבנות מודל כלכלי חדש של תמחור כל הפעילויות המדיניות והמסחריות של שגרירי משרד החוץ. איך בעצם האוצר מבין שכל שקל שהוא מכניס למשרד החוץ, הוא דבר שמתגמל את כלכלת ישראל. זה דבר שהוא לגיטימי בעיניי, אני חושבת שכן נכון להראות לאזרחים שסביב כל הפעילות הדיפלומטית יש הישגים מדהימים אבל גם הישגים שקשורים לעולם הכלכלה וחיי היום יום שלנו".

היא הביעה תקווה שהקיצוץ בתקציב המשרד יבוטל ואמרה שבסופו של דבר שר אוצר מול שר חוץ יכולים לפתור את הבעיה. "אני מאמינה שזה ייפתר", אמרה.

הפופולריים