הארגון לשיתוף פעולה אסלאמי: הפסיקו את הקשר עם ישראל

הארגון לשת"פ אסלאמי: הפסיקו את הקשר עם ישראל

בהודעת הסיכום של ועידת מנהיגי הארגון בסעודיה נאמר כי השלום במזרח התיכון לא יושג עד לנסיגה מוחלטת של ישראל מ"אדמת המדינה הפלסטינית הכבושה ובירתה מזרח ירושלים". הארגון הביע התנגדות לכל הצעה להסדר שלום שאינה עולה בקנה אחד עם זכויות הפלסטינים - אך תוכנית השלום של ממשל טראמפ לא הוזכרה מפורשות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ועידת ארגון המדינות האסלאמיות בסעודיה
צילום: רויטרס

הארגון לשיתוף פעולה אסלאמי, שמנהיגיו התכנסו הלילה (שבת) בסעודיה, קורא למדינות החברות בו להפסיק את קשריהן עם ישראל ולעצור כל פעולה שנוגעת לנרמול הקשרים עמה. בהודעת הסיכום של ועידת מנהיגי הארגון, נאמר כי השלום במזרח התיכון לא יושג עד לנסיגה מוחלטת של ישראל מ"אדמת המדינה הפלסטינית הכבושה ובירתה מזרח ירושלים". הארגון גם הביע בהודעה התנגדות לכל הצעה להסדר שלום שאינה עולה בקנה אחד עם הזכויות הלגיטימיות של העם הפלסטיני, ולכל עמדה של גורמים בין לאומיים התומכת בהמשך הכיבוש ומפעל ההתנחלויות. עם זאת, בהודעה לא הוזכרה מפורשות תוכנית השלום של ממשל טראמפ ואף לא הוועידה הכלכלית בבחריין, שאמורה להיות יריית הפתיחה שלה.

עוד נאמר בהודעה כי ישראל מעמידה את השלום והביטחון באזור בסכנה באמצעות מעשיה, ומאיימת על הסיכויים להגיע לשלום על בסיס פתרון שתי המדינות. הארגון גינה את המדינות שהעבירו את השגרירויות שלהן לירושלים, ובראשן ארצות הברית, ואף האיץ במדינות החברות בו להחרים אותן.

מלך בחריין, חמד בן עיסא אל ח'ליפה, אמר בנאומו במסגרת הוועידה שאין מנוס מפתרון צודק וכולל לסוגיה הפלסטינית שכולל את הקמתה של מדינה פלסטינית בגבולות שלפני ה-5 ביוני 1967. נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, אמר מצדו כי כל דיבור על צדק, ביטחון ושלום לא יהיה נכון בצל המשך הסוגיה הפלסטינית, וללא פתרון צודק וכולל שיגשים את השאיפות של העם הפלסטיני - ובראשן הזכות להקים את מדינתו העצמאית שבירתה מזרח ירושלים.

הפופולריים