גרינבלט: "אין תועלת ב'פתרון שתי המדינות'"

גרינבלט: "אין תועלת ב'פתרון שתי המדינות'"

השליח של טראמפ ציין שכל צד מבין את המונח בצורה שונה ושהוא לא הוביל לשלום. "התוכנית החדשה משקפת חזון ברור ומציאותי של השלום בין ישראל לפלסטינים", הבהיר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ עם נתניהו, פרידמן, קושנר וגרינבלאט
צילום: צילום: אי-פי

ג'ייסון גרינבלט, שליחו למזרח התיכון של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, אמר היום (שישי) לרשת סקאי בערבית כי אין תועלת לשימוש בביטוי "פתרון שתי המדינות" משום שלדבריו, הוא מעולם לא הוביל לשלום. גרינבלט ציין כי כל צד מבין את המונח בצורה שונה.

השליח הדגיש כי אף אחד, לא ארצות הברית, לא האו"ם ולא אירופה, יוכלו לדרוש מישראל ומהפלסטינים ליישם את התוכנית שעל פי יועצו של טראמפ ג'ארד קושנר, תפורסם בתחילת חודש יוני. "התוכנית החדשה משקפת חזון ברור ומציאותי של השלום בין ישראל לפלסטינים", הבהיר השליח בריאיון.


גרינבלט ציין כי על ישראל ועל הפלסטינים להיות מוכנים לשאת ולתת על התוכנית והדגיש כי "עסקת המאה" לא תוכל לבדה לשים קץ לסכסוך. לדבריו, ההנהגה הפלסטינית ממשיכה לדבוק בתובנות ישנות שלא הועילו ולא יועילו לשלום.

"אם שני הצדדים לא ייענו לתוכנית, הם עלולים להחמיץ הזדמנות חשובה, בייחוד הפלסטינים" אמר גרינבלט בריאיון. השליח ציין כי למרות שההנהגה הפלסטינית ניתקה את הקשר עם ממשל טראמפ, ארצות הברית ממשיכה להוועד עם פלסטינים מחוץ להנהגה שלהם. לדבריו, שני הצדדים יהיו מרוצים מחלקים בתוכנית ולא מרוצים מחלקים אחרים, ועל שני הצדדים ללמוד אותה היטב, לפני שיגיבו עליה. 

מוקדם יותר כתב גרינבלט בחשבון הטוויטר שלו: "אני שומע דיווחים על כך שתוכניתנו כוללת את הרעיון לתת חלק מחצי האי סיני לעזה. שקר! בבקשה אל תאמינו לכל דבר שאתם קוראים. מפתיע ועצוב לראות כיצד אנשים שלא יודעים מה יש בתוכנית, ממציאים ומפיצים סיפורי בדיה".

אתמול פורסם בכאן רשת ב כי באיחוד האירופי שוקלים לצאת בהצהרה שתציג את העקרונות לשלום במזרח התיכון. מדובר בהצהרה משותפת מטעם 28 המדינות החברות באיחוד, בתגובה לתוכנית השלום של טראמפ. זאת ככל הנראה אם היא לא תכלול את פתרון שתי המדינות. 

שלשום הודיע חתנו ויועצו של נשיא ארצות הברית, ג'ארד קושנר כי תוכנית השלום למזרח התיכון שגיבש הממשל תיחשף לאחר חודש הרמדאן. לפי ההערכות, הדבר יקרה בחודש יוני. בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי התוכנית כוללת שני פרקים – מדיני וכלכלי. נאמר כי הפרק הראשון יהיה מפורט מאוד.

הפופולריים