אנשי ליברמן שוחחו עם יהדות תורה - ניסיון להגיע להבנות בנושא חוק הגיוס

חוק הגיוס: מגעים בין אנשי ליברמן ליהדות התורה
גורמים בסביבת ליברמן פנו לחרדים: "אם לא תחרדו אותנו, לא נחלן אתכם". בסביבתו של נתניהו ביקשו מליברמן שלא להחריף את המתקפה על החרדים והוא נענה לבקשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן ואריה דרעי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מקורבים ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שוחחו עם בכירים ביהדות התורה בניסיון להגיע להבנות בנוגע למתווה מוסכם בנושא חוק הגיוס. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב (שישי) כי בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקשו מליברמן שלא להחריף את המתקפה על החרדים והוא נענה לבקשה. גורמים בסביבת ליברמן פנו לחרדים: "אם לא תחרדו אותנו, לא נחלן אתכם".


בתוך כך, ראשי איחוד מפלגות הימין רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' הוזמנו היום לישיבה של סיעת יהדות התורה בבני ברק. במפלגות החרדיות אמרו: "בנושא הגיוס אנחנו גוש אחד".

סיעת יהדות התורה הבהירה מוקדם יותר היום כי לא תוותר על דרישותיה בנוגע לחוק הגיוס במשא ומתן הקואליציוני. בהודעה שמסרה הסיעה נכתב: " קיבלנו החלטה שנעמוד על כך שכל מי שלומד תורה ותורתו אומנותו, יוכל להמשיך ללמוד באין מפריע ונעמוד על כך בתוקף. הוכחנו זאת ואין לנו שום בעיה להתמודד בבחירות חוזרות".


ח"כ דוד ביטן התייחס מוקדם יותר בכאן רשת ב למשא ומתן הקואליציוני והדגיש כי "יש לחרדים דרישות גדולות וזה מגיע להם. אני לא מאמין שהם רוצים עוד בחירות. אי אפשר לקחת את המדינה לבחירות תוך חודש. היא זקוקה ליציבות שלטונית. הסכם עם החרדים הוא ארוך טווח מבחינתנו". 

ליברמן נפגש היום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. מישראל ביתנו נמסר כי השיחה התקיימה באווירה נינוחה ונגעה בנושאי ביטחון, דת ומדינה ועלייה וקליטה. נאמר כי הצדדים החליטו להתניע את המשא ומתן מיד לאחר שהנשיא ראובן ריבלין יטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה.

הפופולריים