יחימוביץ' פורשת מהכנסת: "לוקחת פסק זמן מהפוליטיקה"

יחימוביץ' פורשת: "לוקחת פסק זמן מהפוליטיקה"
לדברי בכירת מפלגת העבודה, מדובר בתהליך אישי ממושך ובהחלטה אישית ופרטית. לא הפסקתי לאהוב את העבודה הפרלמנטרית - אך עייפתי מאוד מהחלק הפוליטי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלי יחימוביץ'
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' ממפלגת העבודה הודיעה הערב (שלישי) על פרישה מהחיים הפוליטיים.  ״מדובר בתהליך אישי ממושך ובהחלטה אישית ופרטית", מסרה. "לרגע לא הפסקתי לאהוב את העבודה הפרלמנטרית, ואני גאה בהישגי בה, אך עייפתי מאוד מהחלק הפוליטי. פוליטיקה היא כלי חיוני למימוש השקפת עולם, אך האיזון בינה ובין תכליתה הופר קשות בשנה האחרונה, והדבר יצר אצלי תחושת מועקה". 

הודעת הפרישה של ח"כ שלי יחימוביץ'

עוד אמרה יחימוביץ' כי "מי שהכריע את הכף היה הבן שלי שאמר 'אני מרגיש שמיצית את היכולת שלך לשנות את השיח. אין ספק שאת יכולה עדיין לעשות טוב, אבל זה לא יהיה משנה מערכה כפי שהיה בעבר'". היא הדגישה כי היא תישאר מחויבת למפלגת העבודה, וכי תוסיף לתמוך בעומד בראשה עמיר פרץ. יחימוביץ' היא הבכירה השלישית במפלגה שפורשת מהפוליטיקה מאז הבחירות האחרונות באפריל. קדמו לה טל רוסו ואחריו יו"ר המפלגה דאז אבי גבאי.


יחימוביץ', עיתונאית קול ישראל וחדשות 2 בעברה, נבחרה לראשונה לכנסת בשנת 2006. היא עמדה בראשות ועדות שונות ויזמה עשרות חוקים. ב-2011 נבחרה יחימוביץ' ליו"ר מפלגת העבודה והייתה בראש האופוזיציה. ב-2013 הפסידה יחימוביץ' ליצחק הרצוג בפריימריז במפלגת העבודה, אך התייצבה לצדו. לקראת הבחירות לכנסת ה-20 היא שובצה במקום השלישי ברשימת המחנה הציוני. ב-2017 התמודדה יחימוביץ' על תפקיד יו"ר ההסתדרות, אך הפסידה לאבי ניסנקורן. בפברואר השנה, לקראת הבחירות לכנסת ה-21, היא נבחרה במקום השלישי והוצבה במקום החמישי ברשימה לכנסת.

יו"ר העבודה עמיר פרץ הגיב לפרישה בחשבון הטוויטר שלו: "אני מודה לשלי יחימוביץ' על שירות משמעותי וחשוב למדינת ישראל. שלי הביאה עמה שיח סוציאל דמוקרטי אמיתי על שוויון וצדק חברתי. בטוח ששלי תמשיך להשפיע על חייהם של אזרחי ישראל גם מחוץ למערכת הפוליטית". חבר הכנסת לשעבר איתן כבל, שנדחק ברשימת העבודה בפריימריז האחרונים, צייץ: "עוד קצת מאמץ והכבל בפנים". 

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, צייץ: "מודה ליחימוביץ' על תרומה ומאמץ של שנים למען מדינת ישראל במרחב הפוליטי. אני מאחל לה הצלחה בהמשך דרכה ומשוכנע שהיא תמצא דרך להמשיך ולתרום לחברה הישראלית".

הפופולריים