מנכ"ל האוצר לשעבר מתח ביקורת על בכירי משרדו, סגנית השר הגיבה

מנכ"ל האוצר לשעבר מתח ביקורת על המשרד, סגנית השר הגיבה

רם בלניקוב אמר באירוע הפרידה מהכלכלנית הראשית: "קולך המקצועי נשמע, רועם יותר ברקע שתיקת הכבשים". וולדיגר עזבה במחאה – "לא יכול להיות שהאיש הזה יזלזל ככה באנשי מקצוע"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנכ"ל האוצר לשעבר רם בלניקוב וסגנית שר האוצר מיכל וולדיגר
צילום: דוברות האוצר • אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

טקס הפרידה מהכלכלנית הראשית באוצר שירה גרינברג הפך היום (ראשון) לאירוע מתוח. מנכ"ל משרד האוצר לשעבר רם בלינקוב מתח ביקורת מרומזת על בכירי המשרד בטקס שהתקיים בנוכחותם: "לא מפליא אותי שקולה המקצועי של שירה נשמע בימים אלו. והוא רועם יותר על רקע שתיקת הכבשים". סגנית שר האוצר מיכל וולדיגר עזבה את החדר במחאה ואמרה: "לא יכול להיות שהאיש הזה יזלזל ככה באנשי מקצוע שנותנים כאן את הנשמה". 

בלניקוב, שהיה מנכ"ל האוצר בזמן תקופתו של אביגדור ליברמן, המשיך לבקר בנאומו ואמר: "שירה, את פשוט אישה חכמה. אולי שכחו כאן במדינה, שחלק ממנהיגיה מקדשים את הבערות, שחוכמה היא אופציה טובה. שארגונים זקוקים למנהלים טובים ומוכשרים, ושאם ינהלו אותם אנשים לא מוכשרים אז הם ייכשלו. כן. זה נוגע להרבה מינויים שמתרחשים לאחרונה ולהרבה הדחות ונסיונות הדחה מקוממים.

"האופציה של מינוי אנשים מוכשרים וחכמים מאפשרת קבלת החלטות נכונה וטובה, החלטות שטובות למשק. שטובות לאזרחים. לא בהכרח מתאימות למנהיגים", הוא סיכם.

גרינברג (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

גרינברג התבטאה בעבר נגד מהלכי הממשלה. בחודש פברואר היא הוציאה מסמך רשמי שאומר שרפורמה המשפטית תפגע בכלכלה. בחודש מאי פרסמה הכלכלנית הראשית אזהרה חריפה על השלכות חלוקת הכספים הקואליציוניים. בניתוח שהופץ היא קבעה כי "הגדלת תקציב החינוך שאינו רשמי, הגדלת קצבאות האברך והפעלת תכניות סיוע כמו מתן תלושי מזון - צפויות להביא לירידה בפוטנציאל ההשתכרות של של גברים חרדים ובמידת השתלבותם בשוק העבודה". 

הפופולריים