הרצוג: "אני לא תמים, מאמין שאפשר להגיע להסדר בהידברות"

הרצוג: "אני לא תמים, מאמין שאפשר להגיע להסדר בהידברות"

הנשיא התעקש כי אין "דד ליינים" להמשך הדיונים במשכנו • בבית הנשיא סבורים שרה"מ נתניהו מעוניין בהבנות רחבות, אך כוחות משמעותיים בקואליציה מתנגדים • הרצוג במגעים לתיאום ביקורו בבית הלבן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק הרצוג
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

נשיא המדינה יצחק הרצוג התייחס היום (רביעי) בתדרוך עם כתבים במהלך ביקורו באזרבייג'ן לדיונים במשכנו, ואמר כי הוא מאמין ש"אפשר להגיע להסדר בשיחות ההידברות", והבהיר - "זה תהליך ארוך ואין לי דד ליינים". הרצוג אמר כי הוא "אינו תמים" וטען כי הדיונים במשכנו הם "דיוני עומק" שעולים בהם פתרונות רבים: "מנסים לייצר עקרונות יסוד ומשם לנוע לפרטים. אני יודע שמה שאני עושה הכי נכון למדינת ישראל - להגיע להסכמה רחבה ולצאת מהמיצר הקשה שמאיים לפורר אותנו מבפנים". בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לנחם את משפחת הרב גרשון אדלשטיין ועקץ את המשטרה ברקע המחאות בעד ונגד הרפורמה המשפטית: "אם הם אומרים שהיו 200 אלף מפגינים, היו 400".

בבית הנשיא מייחסים חשיבות לבחירת הרכב הוועדה לבחירת שופטים, ב-14 ביוני, וסבורים כי מדובר במועד חשוב שנועד להוכיח אמון בין הצדדים. לטענתם, הם סבורים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין בהגעה להבנות רחבות מאוד, אך יש כוחות משמעותיים בקואליציה שחושבים אחרת. הנחת העבודה כרגע בבית הנשיא היא שעם קריסת השיחות - יתרחש עימות פנים-ישראלי שיחליש את המדינה.

בד בבד, נשיא המדינה יצחק הרצוג נמצא במגעים לתיאום ביקורו בבית הלבן. התוכנית המקורית הייתה להגיע אל בתי הנבחרים בחגים, אך זה ככל הנראה לא ייצא אל הפועל בתאריך זה. הנושא עלה במהלך פגישותיו של הרצוג עם בכירים אמריקנים, בין היתר עם ננסי פלוסי. גם במהלך ביקורו בישראל יושב ראש בית הנבחרים האמריקני קווין מקארתי הסוגיה עלתה.

יו"ר ועדת החוקה, שמחה רוטמן, התייחס אתמול בריאיון בתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב לשיחות ההידברות ואמר כי אין צורך להתייחס לדיונים בבית הנשיא. לדבריו של רוטמן, הדיונים שמתנהלים שם הם "עקרים" וכי הוא אינו מתכוון "לבזבז עליהם זמן יקר". כמו כן, הוא הוסיף כי "אם הנשיא היה רוצה להוביל להסכמה - היו לו אלפי הזדמנויות לעשות זאת".

האזינו לריאיון המלא עם שמחה רוטמן בכאן רשת ב

הפופולריים