יוזם חוק טבריה נגד פסיקת בג"ץ: "ראינו אתמול מחזה של ביהמ"ש שיכול לדרוס בקלילות חוק של המחוקק"

יוזם חוק טבריה: ביהמ"ש דורס בקלות חוק של המחוקק
ח"כ עמית הלוי מתח ביקורת חריפה על פסיקת בג"ץ שפסלה את מועמדותו של מקורבו של דרעי לראשות העיר טבריה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמית הלוי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יוזם "חוק טבריה", ח"כ עמית הלוי ביקר בחריפות הבוקר (שני) את פסיקת בג"ץ, לפיה החוק יחול מהבחירות הבאות וכי המועמדות לראשות העיר בועז יוסף, מקורבו של יו"ר ש"ס, פסולה. החוק ביקש להותיר ליושב ראש ועדה קרואה, או לחבר בה, להתמודד בבחירות העירוניות ללא תקופת צינון, ועורר מחלוקת כשהיטיב עם ראש הוועדה הקרואה הנוכחי בעיר טבריה, בועז יוסף.

בריאיון בכאן רשת ב, אמר ח"כ הלוי כי: "ראינו אתמול מחזה של ביהמ"ש שיכול לדרוס בקלילות חוק של המחוקק. אל תהיו בצד אחד, תקשיבו, תדונו, אל תטיחו. החוק נידון ברצינות בכנסת, הציבור הכריע וביהמ"ש החליט שזה לא מתאים לו. מה לא לגיטימי בחוק שהיה קיים במשך 50 שנה במדינת ישראל?"

כשנשאל על העיתוי השנוי במחלוקת של הצעת החוק, סמוך לבחירות לרשויות המקומיות, ענה ח"כ הלוי: "מדובר בחוק פרסונלי רק כאשר החוק הוא בעל תוצאה פרסונלית לאדם אחד. החוק הזה נוגע ל-25 אנשים, חברי ועדות קרואות. אני מחוקק לפי אמת מידה - תיקון עוול או לא תיקון עוול, ולא לפי כמה חברי ועדות קרואות רוצים להתמודד. אין שום צידוק למנוע את התיקון הזה לאלו שמחר בבוקר נדרשים אליו".

ראש עיריית טבריה לשעבר, רון קובי הגיב לפסיקה בריאיון בכאן רשת ב: "דרעי ניסה לחמוד לצון את טבריה ולהשתלט עליה. בועז יוסף ניסה בזמן כהונתו לקדם בנייה באדמות הסמוכות לנכסי משפחתו של דרעי, כדי שערכן יעלה. הם רצו להעביר את החוק כי ראו שאני מוביל בסקרים".

 

הפופולריים