אחרי חשיפת כאן חדשות

הצעד של ראשי הרשויות הערביות נגד סמוטריץ'

הצעד של ראשי הרשויות הערביות נגד סמוטריץ'
שנת הלימודים בחברה הערבית לא תיפתח במועדה במחאה על הקפאת הכספים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בוועד הארצי של ראשי הרשויות הערביות אומרים היום (שבת) כי נכון למצב הנוכחי, לא תיפתח שנת הלימודים במוסדות החינוך בחברה הערבית. ההחלטה התקבלה במחאה על מדיניות הממשלה והחלטת שר האוצר בצלאל סמוטריץ' להקפיא תקציבים שנועדו לרווחת האזרחים הערבים.

מנכ"ל הוועד הארצי של ראשי הרשויות הערביות, אמיר בשאראת, אמר כי אם הממשלה סבורה שיש לפקח על הכספים המועברים לחברה הערבית, איש אינו מונע זאת ממנה, אך אסור שהדבר יבוא על חשבון תקציבי הרווחה של אזרחי ישראל הערבים.

ראשי הרשויות הערביות מאשימים את סמוטריץ' בהסתה נגד הציבור הערבי ומנהיגיו. הוועד הארצי של הרשויות דחה את הסברו של השר כי החלטתו להקפיא את העברת התקציבים אל הרשויות נועדה לוודא שהם אינם מועברים לגורמי פשיעה וטרור. הוועד הבהיר כי יבחן את האפשרות להגיש תביעת דיבה אישית נגד סמוטריץ', וקרא לשר האוצר ולממשלה להילחם בפשיעה בחברה הערבית ולהשאיר את ניהול הרשויות המקומיות בידי המנהיגות הנבחרת.ראשי הרשויות הערביות יתכנסו מחר באוהל המחאה שהוקם השבוע מול משרד ראש הממשלה ויפגינו בזמן ישיבת הממשלה השבועית.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הקפיא מענק מיוחד שהובטח לרשויות הערביות בתמיכת שקד ועבאס בממשלה הקודמת על סך 200 מיליון שקלים, כך פורסם לראשונה בכאן רשת ב. סמוטריץ' הקפיא גם למשך חודשיים תוכנית של 2.5 מיליארד שקלים שיועדו לתכנית חומש במזרח ירושלים, כך נחשף בכאן חדשות בתחילת השבוע.

הפופולריים