הסיבה שהשרה דיסטל רוצה את לשכת העיתונות הממשלתית

הסיבה שהשרה דיסטל רוצה את לשכת העיתונות הממשלתית

דיסטל בשיחות סגורות: רוצה לשלול תעודות עיתונאי מכתבים זרים שפועלים בארץ ומכפישים את ישראל. השרה פנתה בעניין כמה פעמים למנכ"ל משרד רה"מ. לפי שעה, נתניהו מסרב להעביר לדיסטל את לשכת העיתונות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שרת ההסברה גלית דיסטל-אטבריאן אמרה בשיחות סגורות כי היא רוצה את לשכת העיתונות הממשלתית, כדי שתוכל לשלול תעודות עיתונאי מכתבי רשתות זרות שפועלים בארץ. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. השרה פנתה בנושא מספר פעמים גם למנכ"ל משרד ראש הממשלה יוסי שלי.

הנימוק של דיסטל לבקשתה בן היתר, הוא הרצון לשלול תעודות עיתונאי מכתבים של כלי תקשורת זרים שלטענתה מכפישים את ישראל בעולם. מהלך של שלילת תעודות עיתונאי נחשב לקיצוני וחריג, ועלול לפגוע בהסברה הישראלית, ולכן נעשה בו שימוש בלשכת העיתונות הממשלתית רק במצבים חריגים ביותר. לפי שעה ראש הממשלה נתניהו מסרב להעביר לדיסטל את לשכת העיתונות הממשלתית ולשכת הפרסום הממשלתית.

בחדשות הערב נחשף אמש המכתב ששלחה השרה לנציבות שירות המדינה, בו ביקשה באופן חריג ובניגוד לכללים הנהוגים, לאפשר את המינוי של הדס מימון לסמנכ"לית במשרדה. השרה ביקשה במכתב למנות אותה מיד בצורה של "מינוי בפועל" במקביל לפרסום הליך מכרזי. "המינוי קריטי לעם ישראל ומדינת ישראל", טענה השרה דיסטל אטבריאן במכתב.

במכתב ציינה דיסטל כי משרד ההסברה הוא "חברת הפרסום של מדינת ישראל", וכי היא מעוניינת להרים קמפיינים בן היתר להפרכת הנרטיב לפיו הצבא הישראלי "מתפורר". הנציבות החליטה לאשר את הבקשה של דיסטל, בניגוד לעמדת מנכ"לי משרד ההסברה ומשרד התפוצות - שהם הגורמים המוסמכים בעניין.

 

הפופולריים