דנו באחדות: גנץ והדיון הסיעתי על הצטרפות אפשרית לממשלה

דנו באחדות: גנץ והדיון הסיעתי על הצטרפות אפשרית לממשלה

זמן לא רב לאחר אישור צמצום עילת הסבירות, כינס גנץ את חברי הכנסת של המחנה הממלכתי ליום עיון, בו דנו על האפשרות העתידית להצטרף לממשלה בשל "אווירת החירום". כמה מהח"כים לא פסלו את האפשרות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

אחדות עוד על הפרק? לפני יותר מחודש, קיימה סיעת המחנה הממלכתי יום עיון בכפר המכביה, ובו העלה יו"ר המפלגה בני גנץ לדיון את שאלת ההצטרפות לממשלה בעתיד.

בפני הח"כים הרצו העיתונאי אבישי בן חיים ופרופ' מאוניברסיטת ת"א, כאשר בדיון על הנושא הראשון ביקש לסכם גנץ את כנס הקיץ של הכנסת, את אישור חוק עילת הסבירות, שאושר זמן קצר לפני כן, ושאלת "הרפורמה המשפטית לאן?".

לאחר מכן, העלה גנץ את השאלה מה יקרה אם בעתיד תתבקש המפלגה להצטרף לממשלה על רקע המצב הביטחוני ולאור אווירת החירום הציבורית. גנץ ערך סבב בין הח"כים ובמהלכו אפשר לכל חבר בסיעה להביע את דעתו בעניין.

כמה מחברי הסיעה ביקשו שלא לפסול את האפשרות, בעוד שאחרים הביעו דעה שלילית בנושא. אבל, בראייה להמשך, על פי כמה ח"כים בסיעה, עצם קיומו של דיון כזה משאיר פתח לעתיד, במקרה של נסיבות קיצון.

מהמחנה הממלכתי נמסר בתגובה: "מבלי להיכנס לתוכנן של ישיבות הסיעה בהן מתקיים דיון שבו כל ח"כ מביע את דעתו, כניסה לממשלה לא עמדה ולא עומדת על הפרק".

 

הפופולריים