גורם משפטי בכיר נגד היועמ"שית: "היא גרמה נזק ו'נתנה נקודות לממשלה'"

גורם משפטי בכיר נגד היועמ"שית: "נתנה נקודות לממשלה"
לטענת הגורם, כשהיועמ"שית טענה בבג"ץ כי אינה יכולה להוציא את נתניהו לנבצרות ואז אמרה כי הדבר כן אפשרי במקרים מסויימים - היא חיזקה את עמדת הממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היועץ המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורם משפטי בכיר תקף את התנהלות היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה בדיון בתיקון לחוק הנבצרות ואמר: "מעולם לא נתקלתי בעמדה כזו בבג"ץ, היא גרמה נזק ו'נתנה נקודות לממשלה'". כך פורסם הערב (שישי) בחדשות החג בכאן 11.

אותו גורם הוסיף כי בהרב מיארה הייתה צריכה לשקול בכובד ראש ומבעוד מועד את עמדתה. לדבריו, כשבתחילת הדיון טענה היועמ"שית שאין בסמכותה להוציא את ראש הממשלה לנבצרות ואז ניסתה "למזער נזקים" כשהבהירה שבמקרים מסויימים הדבר אפשרי - היא הסבה נזק לעמדתה ו"נתנה נקודות לעמדת הממשלה".

ביקורת חריפה זו, מתייחסת לדברי נציג היועמ"שית, עו"ד ענר הלמן, בדיון בתיקון לחוק הנבצרות שחל אתמול בבג"ץ. עו"ד הלמן אמר בדיון כי "הפרת הסדר ניגוד עניינים לא מובילה לנבצרות" וכי ליועצת המשפטית לממשלה אין סמכות להוציא ראש ממשלה לנבצרות - אלא רק לממשלה, באישור הכנסת. בהמשך הסתייג עו"ד הלמן מאמירתו הנחרצת.

בדיון דנו השופטים האם תיקון החוק, שמאפשר להכריז נבצרות על ראש הממשלה רק בשל אי מסוגלות פיזית או נפשית, יחול על ראש הממשלה בנימין נתניהו, או שייכנס לתוקף בכנסת הבאה. בעתירות נגד התיקון לחוק נטען כי הוא מיטיב לכאורה עם נתניהו, שחושש כי יוציאו אותו לנבצרות בשל ענייניו המשפטיים.

הפופולריים