גפני: רפורמה? אנחנו בעיצומה של מלחמת דת

גפני: רפורמה? אנחנו בעיצומה של מלחמת דת
יו"ר דגל התורה נאם בכנס של המפלגה, והתייחס למחאה נגד הרפורמה המשפטית, לאזהרות על הפגיעה בכלכלה ועל הקפאת הריאיונות לתקשורת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

חבר הכנסת ויושב ראש מפלגת דגל התורה משה גפני נאם אמש (שבת) במהלך כינוס של התנועה, והתבטא בחריפות נגד תנועת המחאה נגד הרפורמה המשפטית. "הם לא מתכוונים לרפורמה המשפטית, וגם לא לשום דבר שדומה לזה - הם מנהלים נגדנו מלחמת דת", אמר גפני.

בהמשך נאומו, חבר הכנסת טען: "נקלענו במשמרת שלנו למלחמה על כל הקדוש והיקר לעם ישראל". בנוסף, הוא התייחס לעימותים ביום כיפור בתל אביב, וטען כי מה שאירע שם, מהווה הוכחה לדבריו. "כשמתפללים 'כל נדרי' בדיזנגוף ובאים אותם אלו ומושכים בציציות של מי שנמצא שם - אנחנו בעיצומה של מלחמת דת", אמר גפני.

חבר הכנסת התייחס גם לפגישה שביצע עם ראשי המשק וכלכלנים לפני חודשים, במהלכה אלו הזהירו אותו מכך שהרפורמה המשפטית תפגע בכלכלה הישראלית. "עבר מאז די הרבה זמן - והכלכלה מצויינת", אמר גפני, והמשיך, "גם ההייטק, גם הגירעון וגם ההוצאות וההכנסות של הממשלה. שום דבר לא שונה".

לקראת סוף דבריו, גפני טען כי הוא אינו מאמין שריאיונות לתקשורת יעזרו. "חברי דגל התורה לא מתראיינים, זה פשוט לא מועיל", אמר גפני. לדבריו, "יתנו לנו לדבר רבע שעה, ואחרי זה כל היום - הסתה, וידברו אחרת".

אתמול נערכה ההפגנה נגד הרפורמה המשפטית, זה השבוע ה-39. במהלכה, מפגינים חסמו את איילון צפון לכיוון הלכה והקימו ״סוכת תקווה״. כעבור כחצי שעה, פונתה החסימה ופונו המפגינים שנאזקו לסוכה, מתוכם שניים נעצרו. בנוסף, נרשמו שבעה דוחות תנועה בסך אלף שקל למפירי הסדר שחסמו את התנועה. 

הפופולריים