סקר כאן חדשות: רוב הציבור בעד הפרדה בתפילות

סקר כאן חדשות: רוב הציבור בעד הפרדה בתפילות
מהסקר, שנערך בשיתוף מכון קנטאר אחרי יום כיפור, עולה כי גם רבע מהציבור החילוני בעד הפרדה. וגם: סקר מנדטים לאחר נאום נתניהו בארה"ב ועל רקע המו"מ מול סעודיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

סקר כאן חדשות בשיתוף מכון קנטאר מנבא כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, בני גנץ והמחנה הממלכתי היו זוכים להיות המפלגה הגדולה ביותר ואחריהם בנימין נתניהו והליכוד. על רקע המהומות בתל אביב ביום כיפור, עוד עולה מהסקר כי רוב הציבור בעד הפרדה מגדרית במרחב הציבורי.

על פי הסקר, שנערך אחרי יום כיפור, ישנם שינויים מינוריים לאורך זמן בתמונת המנדטים, בעיקר בתוך הגושים. על פי הממצאים, לקואליציה הנוכחית יש בסקר זה 53 מנדטים בלבד. יאיר לפיד מתחזק במנדט ביחס לסקר הקודם. עוד עולה מהנתונים כי זהו סקר שני ברציפות שמפלגת העבודה מתקרבת לאחוז החסימה. עם זאת, היא לא עוברת בשלב זה.

לפי ממצאי הסקר, המחנה הממלכתי ובני גנץ עם 30, הליכוד ונתניהו עם 27, יש עתיד ויאיר לפיד מתחזקים ל-18, סמוטריץ' ובן גביר מתחזקים במנדט אחד ל-9 מנדטים.

דרעי וש"ס עם 10 מנדטים, יהדות התורה עם 7 מנדטים, ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן עם 5, חד"ש-תע"ל עם 5, רע"מ ומנסור עבאס עם 5 ומרצ עם 4 מנדטים. מפלגת העבודה קרובה לאחוז החסימה (2.9%), אך לא עוברת אותו. בל"ד רחוקה מאחוז החסימה (1.8%).

המו"מ לנורמליזציה עם סעודיה והביקור של ראש הממשלה בנימין בארה"ב אומנם לא השפיעו על תמונת המנדטים, אך חיזקו את שיעורי ההתאמה של נתניהו לראשות הממשלה. בשאלה מי מבין האישים הבאים מתאים יותר לכהן כראש ממשלת ישראל – נתניהו או גנץ? שני ראשי המפלגות נמצאים בשוויון עם 39%. מדובר בהתחזקות בעבור נתניהו ביחס לסקר הקודם (35%) והיחלשות לגנץ לעומת הסקר הקודם (43%).

רוב הציבור בעד הפרדה

לאחר המהומות בתל אביב על רקע ההפרדה המגדרית ביום הכיפורים ברחבי תל אביב, נשאלו המשיבים האם הם בעד או נגד הפרדה מגדרית בתפילות במרחב הציבורי.

לפי הסקר, רוב הציבור בעד לאפשר אירועים בהפרדה (47% שענו כי לאפשר אירועים בהפרדה, לעומת 34% שאמרו שיש לאסור על כך. רבע מהחילוניים (25%) וממצביעי האופוזיציה (24%) תומכים בכך.

הסקר בוצע אחרי יום כיפור ב-26/9/2023, עם מדגם של 601 גברים ונשים בגילי 18 ומעלה, בדגימה אינטרנטית, כולל מגזר ערבי. מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר: 3,287, טעות הדגימה: 4.0%+

הפופולריים