נתניהו הזמין את ביידן לביקור הזדהות בישראל

נתניהו הזמין את ביידן לביקור הזדהות בישראל
שר החוץ האמריקני יגיע לארץ לדון בפתיחת מסדרון הומניטרי לעזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ביידן 2016
צילום: אי-פי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הזמין אתמול (ראשון) את נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, לביקור הזדהות בישראל. בכיר מדיני אישר את הדברים. דוברת המועצה לביטחון לאומי של ארצות הברית מסקרה כי לנשיא אין נסיעות מתוכננות שאפשר להודיע אליהן כרגע. אם הביקור יתרחש - זה יהיה ביקורו השני של ביידן תוך כשנה וחודשיים, אחרי שהיה בישראל ביולי 2022.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

בתוך כך, שר החוץ אנתוני בלינקן יגיע לישראל כדי לדון, בין היתר, בפתיחת מסדרון הומניטרי לעזה ומניעת קריסת הרצועה. דבר שייתן לישראל "אויר מדיני" לפעולה צבאית. היכולת לתת לישראל גיבוי, מצד ארה"ב ומצד גורמים נוספים תלויה גם בעובדה שלא תהיה קריסה הומניטרית בדרום הרצועה.

 

בכירים אמריקנים שוחחו בימים האחרונים עם עמיתיהם הישראלים וקראו להם "לא להגיע למצב שדרום הרצועה תקרוס הומניטרית". זאת, על רקע הקריאות של ישראל לתושבי צפון הרצועה להתפנות לחלקה הדרומי. הבכירים ביקשו לאפשר לתושבי עזה בצפון להגר דרומה. ההבנה בישראל היא שאם האוכלוסיה תיענה לדרישה של צה"ל לצאת מהצפון לדרום, היא ככל הנראה תצטרך לקבל שם סיוע הומניטרי בסיסי.

דובר המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן, ג'ון קירבי, אמר כי אין לארצות הברית כוונה להציב לוחמים אמריקנים בקרקע לצורך הלחימה בחמאס. את הדברים אמר קירבי בריאיון לפוקס ניוז, בעניין השבת האזרחים האמריקנים החטופים. "ארצות הברית פועלת לאיתור בני הערובה האמריקנים, ונכון לעכשיו אין מידע מדויק על זהותם או על מספרם", אמר קירבי. 

הפופולריים