אושר הנוסח שיאפשר את סגירת שידורי אל-ג'זירה בישראל

אושר הנוסח שיאפשר את סגירת שידורי אל-ג'זירה בישראל
היועמ"שית ושר התקשורת הגיעו לנוסח מוסכם של התקנות לשעת חירום, לפיו החלטתו השר לסגור את שידורי הערוץ הארץ דורשת את אישר הקבינט והסכמה של שר הביטחון | פרסום ראשון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אל ג'זירה
צילום: AP

פרסום ראשון: היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרה מיארה ושר התקשורת שלמה קרעי הגיעו הבוקר (שלישי) לסיכום על נוסח לתקנות לשעת חירום שיאפשר את סגירת שידורי אל-ג'זירה בישראל. על פי הנוסח המוסכם, החלטת שר התקשורת דורשת אישור קבינט והסכמה ספציפית של שר הביטחון. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

ביום שני, במסגרת הדיון בקבינט המדיני-ביטחוני, היה אמור להיות מאושר נוסח לפיו בסמכותו של שר התקשורת לסגור ערוץ זר שפוגע באופן ממשי בביטחון המדינה לאחר שקיבל את אישור הקבינט. היועצת הגישה כמה הסתייגויות לנוסח, ובין השאר התנגדה הסמכות לסגירת ערוץ זר שפוגע בביטחון המדינה צריכה להיות נתונה בידי שר הביטחון. 

בכאן חדשות פורסם שהמוסד תומך בסגירת אל-ג'זירה בישראל, בטענה שהערוץ פוגע בפעילות צה"ל ומסכנת את הכוחות הלוחמים. על פי מידע שהגיע היום לידי כאן חדשות, נטען כי כתבי אל ג'זירה חושפים את שטחי הכינוס של החיילים בזמן המלחמה בדרום ומיקומים רגישים נוספים.

הרמטכ"ל הרצי הלוי, שר הביטחון יואב גלנט והמל"ל תומכים בסגירת הערוץ, שמושבו בקטר ומשדר בשפה הערבית והאנגלית. כמו כן, גם משרד החוץ הביע תמיכה בסגירתו, על אף שבעבר התנגד נחרצות למהלך שכזה. שב"כ החזיק בעמדה מסויגת ואמר שקשה לבסס את עבירת ההסתה, אך אין לו התנגדות לסגירת הערוץ בישראל. 

הפופולריים