הירי באזרח הגיבור

צה"ל על הירי ביובל קסטלמן: "כנורמה, חיילים לא יורים על מי שמרים ידיים"

צה"ל על הירי ביובל קסטלמן: "לא יורים על מי שמרים ידיים"
חייל המילואים שירה למוות באזרח שנטרל מחבל נחקר במצ"ח, לאחר שנחקר בפעם הראשונה כבר ביום הפיגוע. כלי הנשק שלו ושל חייל בסדיר שהיה מעורב באירוע נלקחו לבדיקה. בצה"ל אומרים שבהמשך יוחלט על עתידם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל דורון קסטלמן
צילום: באדיבות המשפחה

מותו של יובל קסטלמן בפיגוע בירושלים: בצה"ל אומרים הערב (חמישי) שיובל פעל בגבורה ונהרג בצורה מחרידה. בצבא הבהירו - "כנורמה, חיילי צה"ל לא יורים על מי שמרים ידיים". הלוחם במילואים שירה בקסטלמן בזירת הפיגוע ולוחם בסדיר שהיה מעורב בתקרית נחקרים, וכלי הנשק שלהם נלקחו לבדיקה. בצה"ל אומרים שבהמשך יוחלט על עתידם. 

חייל המילואים שביצע את הירי נחקר היום באזהרה במשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח), זאת לאחר שנחקר לראשונה ביום האירוע. לוחם הסדיר יזומן לחקירה במצ"ח בימים הקרובים. חייל היורה העיד בזירת הפיגוע: "זיהיתי את האזרח כמחבל שלישי ולכן יריתי לעברו". אך אינו נשאל על כך שהאזרח הרים ידיים.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים
החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

מהתחקיר שבוצע עלה כי החייל ירה ביובל כמה קליעים, כולם נכנסו ויצאו ולכן גופתו של קסטלמן לא נותחה. החייל החשוד הוא היחיד שירה באזרח בזירת הפיגוע, החייל השני ירה רק לעבר המחבלים. בתוך כך, נשותיהם של המחבלים בפיגוע סיפרו בחקירת המשטרה ושב"כ: "הם אמרו לנו בבוקר לפני הפיגוע תעזבו את הבית, הצבא יגיע היום". 

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" קרא להכיר בקסטלמן כחלל צה"ל או כחלל משטרת ישראל. בארגון טוענים כי יש לגייס בדיעבד את קסטלמן לאחד מגופי הביטחון ולהתנהל כלפי משפחתו כאל משפחה שכולה. יו"ר אלמגור, סא"ל מאיר אינדור, אמר: "יובל יצא לקרב עם המחבלים תוך סיכון עצמי באומץ ובידיעה שהם עלולים לפגוע בו. לצערנו זה הסתיים באופן כה טראגי.  מדינת ישראל חייבת זאת לכל מי שיפול בקרב מול מחבלים, אזרח כחייל או כשוטר".

יובל בן ה-38 ממבשרת ציון הבחין בפיגוע בכניסה לירושלים ביום חמישי כשנהג לעבודתו, עצר את רכבו ויצא לנטרל את המחבלים. הוא זוהה כמחבל על ידי שני חיילים שהשתתפו גם כן בנטרול המחבלים בזירה. בתיעוד קשה שהופץ נראה יובל מרים את ידיו כשהוא יושב על ברכיו בכביש - ונורה.

הפופולריים