"סמל לניצחון הישראלי"

ח"כים מהקואליציה והאופזיציה חברו יחד ודרשו - "אל תסגרו את גבעת התחמושת"

ח"כים מהקואליציה והאופוזיציה: אל תסגרו את גבעת התחמושת
זאב אלקין מהמחנה הממלכתי, משה פסל מהליכוד, שרון ניר מישראל ביתנו ומשה טור-פז מיש עתיד פנו לדיון מהיר במשרד החינוך בסוגיית הסגירה הצפויה של אתר גבעת התחמושת. אלקין: "עובדה שסמל לניצחון במלחמת ששת הימים עומד בפני סגירה - מזעזעת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבעת התחמושת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בהמשך לפרסום של כאן חדשות על הסגירה הצפויה של אתר גבעת התחמושת, חברי הכנסת בדרישה חוצת מפלגות לדיון מהיר בנושא, בכדי למצוא פתרון שימנע את המהלך. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב דיווחנו היום (שני) כי חבר הכנסת זאב אלקין מהמחנה הממלכתי יזם את הפנייה עם חברי כנסת נוספים - משה פסל מהליכוד, שרון ניר מישראל ביתנו ומשה טור-פז מיש עתיד.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

נציגי המפלגות, מהקואליציה והאופוזיציה, פנו בבקשה לדיון מהיר בוועדת החינוך. ברקע לפנייה נכתב שבעת חילופי הממשלה בשנת 2022 הוחלט על פיצול משרדי ירושלים והמורשת לשני משרדים שונים ובעקבות ההחלטה הייתה מחלוקת בשאלה - תחת איזה משרד יהיה תאגיד גבעת התחמושת. בהחלטת ממשלה מתאריך מחודש ינואר 2023, נקבע כי בתוך 30 יום יוקם צוות שיכריע בנושא, אולם טרם התקבלה החלטה.

האזינו לריאיון עם יו"ר אתר גבעת התחמושת מנחם לנדאו בכאן רשת ב

בעקבות כך, התאגיד נשאר במשרד ראש הממשלה, דבר שפגע בו מפני שלא היה שר שמונה כדי לדאוג לו. אלקין אמר כי "העובדה שגבעת התחמושת, סמל לניצחון הישראלי במלחמת ששת הימים, עומד בפני סגירה - מזעזעת". הוא קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרים הרלוונטים לפעול, בכדי שהאתר ימשיך לתפקד ואמר כי "זה יהיה ביזיון אם האתר יצטרך להיסגר".

מועצת המנהלים של גבעת התחמושת התכנסה בשבוע שעבר והודיעה על סגירת האתר. מנחם לנדאו, יו"ר אתר גבעת התחמושת, אמר ש"בשל הקיצוץ הדרסטי של כ-50 אחוז בתקציב המרכז ואי-העברת המקדמה הדרושה לצורך המשך הפעלתו, המרכז ייסגר בתאריך 1.3.2024". 

הפופולריים