פרסום ראשון

המידור של בן גביר מהישיבה בחפ"ק שב"כ

המידור של בן גביר מהישיבה בחפ"ק שב"כ
על אף נוכחותם של המפכ"ל וגלנט - השר לביטחון לאומי לא נכח במקום • בסביבת בן גביר מסרו כי השר קיבל עדכון על כך כבר לפני מספר ימים • בן גביר הגיב בחשבון ה-X על שחרור החטופים: "ככל שנתקדם צבאית, כך נוכל להשיב עוד חטופים הביתה. זו הדרך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר - הודר מהישיבה במטה השב"כ בזמן המבצע הנועז לשחרור החטופים פרננדו מרמן ולואיס הר, על אף שכוחות ימ"מ היו מעורבים בו. כך פורסם היום (שני) לראשונה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. כל זאת יממה אחרי שבן גביר פנה למפכ"ל יעקב שבתאי בבקשה שלא יפנה לרמטכ"ל הרצי הלוי, בלי שיעבור דרכו. בסביבת בן גביר מסרו כי השר קיבל עדכון על כך כבר לפני מספר ימים.

השר לביטחון לאומי לא השתתף בישיבה עם ראשי מערכת הביטחון, ולא עקב מקרוב אחרי המבצע ההירואי שבו השתתף גם כוח משטרתי - למרות שהמפכ"ל שבתאי נכח בחדר הפיקוד, ולמרות נוכחותם של שר הביטחון יואב גלנט וראש הממשלה בנימין נתניהו.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בן גביר הגיב בחשבון ה-X שלו על שחרור החטופים: "אני מברך את לוחמי הימ"מ של משטרת ישראל, את כוחות השב"כ, צה"ל וכלל אנשי מערכת הביטחון - שחילצו הלילה במבצע הירואי את החטופים פרננדו סימון מרמן ולואיס הר מלב רפיח. בבוקר הזה, כולנו שמחים עם המשפחות שיקיריהם שבו, בתקווה כי נצליח להחזיר הביתה גם את יתר החטופים. זהו בוקר מרגש מאוד שמוכיח - ככל שנתקדם צבאית, כך נוכל להשיב עוד חטופים הביתה. זו הדרך".

> החטופים שעדיין בשבי חמאס - הרשימה המלאה

דובר צה"ל אמר הבוקר בהצהרה לתקשורת: "לפנות בוקר בשעה 1:49 הכוחות המיוחדים פרצו למבנה בלב רפיח. שם בקומה השנייה, הוחזקו לואיס ופרננדו בידי מחבלים חמושים של החמאס ששהו במבנה. מרגע הפריצה באש לדירה – לוחמי הימ"מ חיבקו והגנו עליהם בגופם, והחל קרב נועז וחילופי אש כבדים".

בישיבת הממשלה שנערכה אתמול על היום שאחרי סיום המלחמה, הרמטכ"ל הרצי הלוי טען כי יש "חשיבות מדינית" להעברת הסחורות דרך כרם שלום. בן גביר הגיב לו: "מדיניות נקבעת בקבינט ובממשלה, ולא על ידי הרמטכ"ל. אני חושב שצריך לבחון מחדש את הכנסת הסחורות". לאחר שראש הממשלה השיב לו: "אישרנו את ההחלטה בקבינט", בן גביר ענה כי ההחלטה עברה ברוב - אבל לא על ידי כולם וביקש דיון נוסף בנושא.

הפופולריים