סמוטריץ': "המצרים נושאים באחריות לא מבוטלת ל-7 באוקטובר"

סמוטריץ': המצרים נושאים באחריות לא מבוטלת ל-7 באוקטובר
משדר החוץ המצרי השיב לדברי שר האוצר "זה מצער ומביש שהוא מפרסם הצהרות לא אחראיות ומסיתות, שחושפות רק את תאבונו להרג ולהרס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ', דצמבר 2023
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' האשים היום (שני) את מצרים על כך שהיא "נושאת באחריות לא מבוטלת לאירועי 7 באוקטובר". סמוטריץ' ענה לשאלת כאן חדשות בישיבת סיעת "הציונות הדתית" וטען "ההתחמשות של חמאס עברה ברובה דרך הגבול הדרומי".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בתגובה לדברי שר האוצר, משדר החוץ המצרי השיב "זה מצער ומביש שהוא מפרסם הצהרות לא אחראיות ומסיתות, שחושפות רק את תאבונו להרג ולהרס, ולהחרבת כל ניסיון לבחינת המשבר ברצועת עזה". עוד נמסר כי הצהרות מסוג זה אינן מקובלות מכל וכל. "כאשר מצרים שולטת באופן מוחלט על כל הטריטוריה שלה, ולא תאפשר לאף גורם לערב את שמה של מצרים בכל ניסיון כושל לתרץ את מחדלו".

עיתון הוול סטריט ג'ורנל פרסם לפני יומיים, כי גורמים מצרים הזהירו את ישראל - ואיימו להשהות את הסכם השלום, אם פעולה ברפיח תגרום לחצייה של פלסטינים מעזה לשטח המדינה. עוד נמסר כי למערך ההגנה בגבול המצרי התווספו גדרות, מצלמות, מגדלי שמירה וחיישנים.

ערוץ אל-ערביה דיווח בסוף השבוע כי המשא ומתן בעסקת החטופים המתנהל בקהיר "תקוע", וכי תשובת חמאס שהגיעה בימים האחרונים למתווה, הביכה את מצרים. עוד דווח כי מתקיימים מאמצים קטרים ואמריקנים להוציא את הנהגת חמאס בחו"ל מדוחא. לפי הדיווח, המצרים הציגו בפני חמאס גם את תוכניתם ליום שאחרי המלחמה.

הפופולריים