אחרי הסרטון של הירש: מחאות פרצו בירושלים ובתל אביב

אחרי הסרטון של הירש: מחאות פרצו בירושלים ובתל אביב
שני בני אדם נעצרו בירושלים, בהם אחד מחבריו של החטוף גולדברג פולין • בתל אביב - עשרות מפגינים הציתו מדורה על דרך בגין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה למען שחרור חטופים בירושלים
צילום: .

מפגינים שקראו לשחרר חטופים הפרו היום (רביעי) את הסדר במחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים. המשטרה עצרה שני בני אדם בגין הפרת סדר והבערת אש. ההפגנה פרצה לאחר פרסום סרטון של חמאס ובו תיעוד של הירש גולדברג-פולין.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

על פי הודעת המשטרה, בנוסף להבערת אש, מפגינים שיגרו זיקוקים והפכו פחי אשפה וגדרות על נתיבי הנסיעה ברחוב. במקביל, מפגינים ניסו להיכנס לבית הכנסת הגדול לאחר ששמעו שהשר איתמר בן גביר נמצא בפנים. במקום התפתחו עימותים בין מוחים לשוטרים. אחד מחבריו של גולדברג פולין נעצר בהפגנה. המשטרה הפעילה בואש נגד המפגינים.

בתל אביב אירעו מחאות גם כן, כ-200 בני אדם יצאו להפגין באופן ספונטני מול שער בגין בקריה לאחר פרסום סרטון החטוף הירש גולדברג פולין בידי חמאס. עשרות מוחים הציתו מדורה באמצע הכביש בדרך בגין וקראו "עסקה עכשיו".

חמאס פרסם מוקדם יותר היום אות חיים מהירש גולדברג-פולין, שנחטף מהמסיבה ברעים ב-7 באוקטובר. כף ידו השמאלית של גולדברג-פולין חסרה, כמו שכבר היה ידוע מסרטון החטיפה שלו בו הוא נראה פצוע בידו.

עד עתה, הירש היה בקבוצה מצומצמת של חטופים שלא היה מידע על גורלם. הבית הלבן קיבל את הסרטון כבר ביום שני האחרון וה-FBI, יחד עם גוף הטיפול בבני ערובה, ניתחו אותו כדי לראות אם ניתן לאסוף ממנו מידע. זו הפעם הראשונה שחמאס מפרסם סרטון של אזרח אמריקני כבן ערובה.

את הסרטון הוא סיים בפנייה אישית למשפחתו: "אימא, אבא, ליבי ואורלי - אני אוהב אתכם מאוד ומתגעגע אליכם מאוד, ואני חושב עליכם כל יום שאני נמצא פה. אני יודע שאתם למעלה עושים הכול כדי שאני אחזור הביתה כמה שיותר מהר. אני צריך שתישארו חזקים בשבילי ולא להפסיק להילחם עד שאני וכל אחד ואחד מהחטופים נחזור הביתה בשלום. אני מצפה ומקווה לראות אתכם בקרוב אחרי שכל השיגעון הזה יסתיים בקרוב. לי, חג שמח כבר לא יהיה, אבל אני מקווה שהצלחתי לפחות לתת לכם קצת נחת בחג הזה".

הפופולריים