פרסום ראשון

ראש המוסד וראש השב"כ התנגדו להצבעה על סגירת אל ג'זירה

ראש המוסד וראש השב"כ התנגדו להצבעה על סגירת אל ג'זירה
ראש הממשלה נתניהו החליט לדחות את ההצבעה בעקבות התנגדותם, הסיבה להתנגדות היא החשש של ראשי מערכת הביטחון מפגיעה במשא ומתן עם חמאס שנמצא בעיצומו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אל ג'זירה
צילום: AP

ההצבעה על סגירת ערוץ "אל ג'זירה בישראל" הייתה אמורה להתקיים אמש בקבינט המדיני ביטחוני אך ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לדחות אותה, הסיבה - התנגדות ראש השב"כ רונן בר וראש המוסד דדי ברנע להעלאת החוק להצבעה בגלל שמהלך כזה "עלול לפגוע במשא ומתן שנמצא בעיצומו, כך נודע היום (שישי) לכאן חדשות. ראש הממשלה נתניהו צפוי להעלות לישיבת הממשלה ביום ראשון את ההחלטה על סגירת הערוץ.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

ההצבעה על סגירת הערוץ לא התקיימה על אף האור הירוק שהתקבל מהיועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה. הקבינט אומנם דן בסוגיה אבל לא התקיימה הצבעה, חרף התוכנית המקורית והעדכון שנמסר לשרים. 

להחלטה לסגור את הערוץ היה רוב בקבינט בקרב הדרג המדיני. ראש המוסד ברנע, שאישר בעבר את סגירת הערוץ, ביקש לדחות את ההצבעה למועד אחר בשל הרגישות שבה נמצא המשא ומתן לשחרור חטופים בעת הזאת. ראש הממשלה התנגד לבקשה של ראש המוסד, ורצה להעלות את הנושא להצבעה בקבינט. השר גדי איזנקוט דרש מראש הממשלה שראשי מערכת הביטחון יסבירו את עמדתם והתייחסותם כיצד ישפיע המהלך על המשא ומתן. לעמדה הזו הצטרפו השרות גילה גמליאל ומירי רגב ושרים נוספים.

ראש הממשלה סירב לבקשה ורצה להעלות את הנושא להצבעה בכל זאת, על אף דברי ראש המוסד שהדבר יפגע במשא ומתן ובמנופי הלחץ שארצות הברית מפעילה על קטר ומצרים. בשלב הזה השר איזנקוט עזב במחאה את הישיבה, הרוחות התלהטו והשר חילי טרופר הציע להעביר את הנושא להצבעה בישיבת הממשלה ביום ראשון.

בכאן חדשות פורסם ביום חמישי כי היועצת בהרב מיארה אישרה להעלות את נושא סגירת הערוץ. הנושא היה צפוי לעלות כבר להצבעה בישיבת הקבינט הלילה. הצווים שיובאו לאישור הם הוראה להפסקת שידורי הערוץ בערבית ובאנגלית דרך ספקי תכנים בישראל, סגירת המשרדים וחסימת הגישה לאתרי האינטרנט.

העמדה של בהרב מיארה, שהועברה לייעוץ המשפטי של משרד התקשורת, היא שיש קושי משפטי משמעותי בכך שלא ניתנת לערוץ זכות שימוע לפני החתימה על הצו. עם זאת, היא לא תטען שיש מניעה משפטית לחתום על הצווים, גם ללא זכות השימוע.

הפופולריים