הלחץ ממשיך

האיחוד האירופי: המשך המבצע ברפיח יפגע ביחסים עם ישראל

האיחוד האירופי: המשך המבצע ברפיח יפגע ביחסים עם ישראל
אחרי הלחץ האמריקני והמצרי, באיחוד משגרים מסר מאיים לירושלים: "הפסיקו מיידית את הפעילות, אחרת הקשרים עם הגוש יתערערו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צה"ל ברפיח
צילום: אי-פי

האיחוד האירופי קרא הבוקר (רביעי) לישראל לסיים את פעילותה הצבאית ברפיח באופן מיידי - והזהיר כי אם הדבר לא ייעשה, ייפגעו היחסים של ירושלים עם הגוש. "באופן בלתי נמנע, זה יגרום ללחץ כבד ליחסים", נמסר מלשכתו של שר החוץ של האיחוד ג'וזף בורל.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

קריאת האיחוד מצטרפת ללחץ שמופעל על ישראל לסיים את פעילותה ברפיח גם מצד ארצות הברית ומצרים. גורמים מצרים אמרו אתמול לעיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי קהיר שוקלת להוריד את דרג הקשרים הדיפלומטיים שלה עם ישראל על ידי החזרת שגרירה מתל אביב.

ארצות הברית עיכבה בשבוע שעבר משלוח נשק לישראל שכלל 3,500 פצצות, מחשש שתשתמש בו במבצע ברפיח. היועץ לביטחון לאומי האמריקני ג'ייק סאליבן הבהיר בשישי האחרון כי וושינגטון לא זנחה את ישראל וכי היא משגרת כמויות עצומות של סיוע צבאי לצה"ל. לדבריו, העיכוב נבע מפני שבממשל "עדיין סבורים שזו תהיה טעות לפלוש לרפיח".

בקהיר מחו בשבוע שעבר בחריפות בפני הממשל האמריקני על התנהלות ישראל בהקשר של הפעולה ברפיח. כפי שפרסמנו בכאן חדשות, גורם מצרי המעורה בפרטים מסר כי העמדה האמריקנית התקיפה נגד ישראל בהקשר של רפיח והשהיית משלוחי הנשק - קשורה בחלקה גם למחאה של קהיר.

הפופולריים