צעד בכיוון הנכון?

שרים בקבינט המלחמה יתמכו בהצעה חדשה לשחרור חטופים

שרים בקבינט המלחמה יתמכו בהצעה חדשה לשחרור חטופים
ישראל וחמאס סיכמו כי כל עסקה תביא לשחרור כל הנשים תחילה - כולל חיילות צה"ל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

שרים בקבינט המלחמה תומכים בהצעה החדשה לעסקה לשחרור חטופים, שגיבש האלוף במילואים ניצן אלון. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (רביעי) כי אחת הנקודות בהצעה החדשה שתוצג כוללת פשרה בנוגע לעניין שהיה עליו חילוקי דעות מול חמאס, אך גם התעקשות ישראלית על סוגיות נוספות שנמצאות במחלוקת מול ארגון הטרור.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בטיוטה שפרסם חמאס, מופיע כי במהלך המגעים בין הצדדים סוכם כי ארגון הטרור ישחרר נשים תחילה "במידת האפשר", סעיף לו הסכימו בישראל. זה כולל גם את הנשים האזרחיות שנמצאות בשבי חמאס וגם את התצפיתניות שנשבו, שתועדו בסרטון שפורסם לבקשת משפחות התצפיתניות החטופות.

בדיון קבינט המלחמה נכללה הצגה של הצעה חדשה לטובת חידוש המשא ומתן. שר הביטחון, יואב גלנט, והשרים בני גנץ וגדי איזנקוט, הם אלו שדרשו מראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים את הדיון הזה בהקדם.

מטה משפחות החטופים חשף את סרטון חטיפתן של חמש התצפיתניות שנחטפו מבסיס נחל עוז בשבת השחורה - לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי. הסרטון מכיל תוכן קשה מאוד לצפייה. משפחות התצפיתניות החטופות החליטו לפרסם את התיעוד הקשה על רקע הקיפאון במשא ומתן.

בסרטון נראית החטופה נעמה לוי אומרת למחבלים: "יש לי חברים בפלסטין". אחד המחבלים פנה לאחת החטופות ואמר: "את כל כך יפה". המחבלים נראו במיגונית כשהם מתפללים. עוד הם אמרו לחיילות: "האחים שלנו מתים בגללכן. נהרוג אתכן. הנה הבחורות השבויות".

הפופולריים