בזמן מלחמה

נתק בצמרת: גלנט ונתניהו לא שוחחו זה שבועיים

נתק בצמרת: גלנט ונתניהו לא שוחחו זה שבועיים
השניים לא דיברו מאז מסיבת העיתונאים שקיים גלנט, שבה תקף את נתניהו ודרש ממנו להכריע בשאלת "היום שאחרי" בעזה. למחרת ההצהרה אמר נתניהו כי ישוחח עם גלנט, אך שיחה כזו לא התקיימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון יואב גלנט וראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: תומר נויברג, פלאש 90; צילום מסך

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט לא שוחחו ביניהם מאז מסיבת העיתונאים שקיים גלנט לפני כשבועיים, שבה תקף את נתניהו ודרש ממנו להכריז שלא יתקיים ממשל צבאי בעזה - כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. נתניהו אמר לכתבים למחרת כי ישוחח על כך עם גלנט, אך שיחה כזו לא התקיימה עד כה.

 

לפני יותר מחודש פורסם בכאן חדשות כי נתניהו האשים בפני הקבינט המדיני-ביטחוני המורחב את שר הביטחון בהדלפות מתוך הישיבות, ואמר לשרים: "בכל פעם שאני יושב לפגישות מצומצמות עם שר הביטחון, ראש המוסד וראש השב"כ - הכול מודלף", והוסיף: "אני יודע שזה לא ראש המוסד ולא ראש השב"כ, אז מי זה יכול להיות?".

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מלשכות נתניהו וגלנט נמסר בתגובה: "לא נתייחס לפגישות ושיחות סגורות בין ראש הממשלה ושר הביטחון".

גלנט קרא בהצהרה לתקשורת לנתניהו לקבל החלטה בסוגיית "היום שאחרי" ברצועת עזה. לדבריו, אי קבלת החלטה בנושא מסכנת את המדינה. "אני קורא לראש הממשלה להכריז כי ישראל לא תשלוט אזרחית ברצועת עזה ולא תקיים משטר צבאי ברצועת עזה", אמר גלנט. "זוהי אחריותנו להוביל את ישראל למקום טוב יותר. זה הזמן לקבל החלטות קשות, גם אם הדבר כרוך במחירים פוליטיים". 

בדבריו אמר גלנט כי במקרה של אי קבלת החלטה תיוותר ישראל עם שתי חלופות גרועות ומסוכנות: חזרתו של חמאס לשלטון בעזה או ממשל צבאי ישראלי ברצועה. "היום שאחרי חמאס יושג רק על ידי שליטה של גורמים פלסטינים שיהוו חלופה לחמאס, זה אינטרס ישראלי. אי החלטה משמעותה בחירה בפועל של אחת מהחלופות הגרועות", אמר. 

נתניהו פרסם סרטון תגובה לדבריו של שר הביטחון, ובו אמר: "אני לא מוכן להחליף את חמאס בפתחסטן. אחרי הטבח הנורא ב-7 באוקטובר הנחיתי להשמיד את חמאס. לוחמי צה"ל וכוחות הביטחון נלחמים על כך". לדבריו, "כל עוד חמאס נשאר על כנו, אף גורם אחר לא ייכנס לנהל את עזה אזרחית, בוודאי שלא הרשות הפלסטינית. התנאי הראשון להכשרת הקרקע לגורם אחר הוא לחסל את חמאס, ולעשות זאת בלי תירוצים".

הפופולריים