פרסום ראשון

האמריקנים ביקשו למנוע את פרישתו של גנץ מהממשלה

האמריקנים ביקשו למנוע את פרישתו של גנץ מהממשלה
בארצות הברית הביעו "דאגה" מפרישה שלו בעת הזו • וגם - גנץ צפוי לפרוש מהממשלה במוצאי שבת. בסביבתו מאשימים את נתניהו בכך שאפילו לא ניסה למנוע זאת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרים אלסטר, פלאש 90
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פרסום ראשון: האמריקנים פנו לשר בני גנץ בימים האחרונים וניסו לבדוק את האפשרות לעכב או למנוע את פרישתו מהממשלה, זאת בשל המגעים המתנהלים לעסקה חדשה. כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. האמריקנים רואים בגנץ שותף קרוב והביעו "דאגה" מפרישה שלו בעת הזו. לשכת גנץ סירבה להתייחס לפרסום.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בתוך כך, השר בני גנץ מתכנן לפרוש מהממשלה במוצאי שבת, בהתאם לתאריך היעד שהציב, כפי פורסם בחדשות הערב בכאן 11. בסביבתו מאשימים את ראש הממשלה בנימין נתניהו בכך שאפילו לא ניסה למנוע את פירוק ממשלת האחדות-חירום.

ביממה האחרונה קיבל גנץ פניות ממשפחות חטופים שביקשו ממנו לא לפרוש ולהישאר עוד, לפחות עד להכרעה בעניין העסקה. גנץ שקל הישארות נוספת בממשלה במהלך השבוע האחרון, אך התוכנית הנוכחית היא לצאת במוצאי שבת.

בתוך כך, לשכת ראש הממשלה קבעה את דיון הקבינט המורחב ליום ראשון - יום אחרי פקיעת הדד-ליין שהציב גנץ ליציאה מהממשלה. ישיבת קבינט המלחמה שהייתה אמורה להתקיים הערב בוטלה. דיון זה היה צפוי להיות הדיון האחרון לפני פרישתם של השרים בני גנץ וגדי איזנקוט מהממשלה.

לאחר ההודעה על כך, המחנה הממלכתי התכנסה לישיבת סיעה, לדיון במועד הפרישה מהממשלה. בנאום בו הציב את האולטימטום, דרש גנץ שעד יום שבת, 8 ביוני, תגובש תוכנית מסודרת להשגת שישה יעדים: השבת החטופים, מיטוט חמאס ופירוז רצועת עזה, קביעת חלופה שלטונית בעזה, השבת תושבי הצפון לבתיהם עד אחד בספטמבר, קידום נורמליזציה ואימוץ מתווה השירות הישראלי.

הפופולריים