ישפיע על פרישת גנץ?

ישראל במסר למתווכות: מצפה לתשובת חמאס עד שבת

ישראל במסר למתווכות: מצפה לתשובת חמאס עד שבת
זה גם היום אותו הגדיר גנץ באולטימטום שהציב כתאריך פרישתם מהממשלה • חמאס צפוי לדרוש התחייבות רשמית מישראל להפסיק את המלחמה - דרישה שישראל מתנגדת לה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קבינט המלחמה גלנט ביבי גנץ איזנקוט
צילום: תומר נייברג, יונתן זינדל, בן חקון, פלאש 90. נמרוד קליקמן, פול

ישראל העבירה מסר למתווכות שהיא מצפה לקבל את תשובת חמאס הרשמית לעסקה עד שבת - שהוא גם מועד פרישת שרי המחנה הממלכתי מקבינט המלחמה. כך דווח היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בישראל עדיין מעריכים שתשובת חמאס תהיה בסגנון "כן, אבל" - כלומר תשובה חיובית המותנית בתנאים נוספים. עם זאת, ההערכות בקבינט הן שחברי המחנה הממלכתי לא יחכו לתשובת סינוואר אם היא לא תגיע בשבת - ויפרשו במועד אותו הגדיר גנץ בנאום בו הציב את האולטימטום.

בתוך כך, בישראל נערכים לתשובת חמאס בקרוב - ייתכן כבר ביממה הקרובה. חמאס צפוי לדרוש התחייבות רשמית מישראל להפסיק את המלחמה - דרישה שישראל מתנגדת לה. הודעת חמאס בנושא צפויה כאמור להשליך לא רק על המגעים לעסקה, אלא גם על המצב הפוליטי בממשלה.

במקביל, ישנו לחץ כבד מצד קטר ומצרים על חמאס - ומצד ארצות הברית על ישראל. תשובת חמאס עשוייה להשפיע על החלטת המחנה הממלכתי אם לפרוש מהממשלה. בקואליציה מעריכים כי גוברים הסיכויים שהמחנה הממלכתי אכן תפרוש מהממשלה.

הפופולריים