נתניהו קרא לגנץ: "אל תצא מממשלת החירום, זו העת לאחדות"

נתניהו קרא לגנץ: "אל תצא מממשלת החירום, זו העת לאחדות"
השר גנץ לראש הממשלה: "עלינו להביט באחריות על ההמשך". יו"ר המחנה הממלכתי ביטל את מסיבת העיתונאים בה היה צפוי להכריז על עזיבת הממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ
צילום: מרים אלסטר, יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב היום (שבת) לאחר המבצע המוצלח בו חולצו בחיים ארבעה חטופים: "זו העת לאחדות ולא לפילוג. עלינו להישאר מאוחדים בתוכנו אל מול המשימות הגדולות שעומדות בפנינו. אני קורא לבני גנץ - אל תצא מממשלת החירום. אל תוותר על האחדות".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

השר גנץ פרסם הצהרה שבה לא התייחס לאוליטמטום שהציב לראש הממשלה: "לצד שמחת ההישג המוצדקת צריך לזכור, כי כלל האתגרים איתם מתמודדת ישראל, נותרו כשהיו. ולכן, אני אומר לראש הממשלה ולכלל ההנהגה – גם היום עלינו להביט באחריות על איך נכון ואפשר להמשיך מכאן". 

גם יו"ר ש"ס חבר הכנסת אריה דרעי הצטרף לקריאתו של ראש הממשלה: "אני קורא לשר בני גנץ, לחזור בו מכוונתו לפרוש מהממשלה. זו לא העת לבחירות. ישראל עדיין בעיצומה של מערכה מאתגרת בדרום ובצפון והאחדות הפנימית בתוכנו היא קריטית להמשך ניהול המלחמה, בחזית ובעורף".

גנץ היה צפוי להודיע במסיבת עיתונאים שתוכננה לצאת השבת על פרישתו מהממשלה ובוטלה. בכאן חדשות פורסם כי האמריקנים פנו לגנץ בימים האחרונים וניסו לבדוק את האפשרות לעכב או למנוע את פרישתו מהממשלה, זאת בשל המגעים המתנהלים לעסקה חדשה. האמריקנים רואים בגנץ שותף קרוב והביעו "דאגה" מפרישה שלו בעת הזו. לשכת גנץ סירבה להתייחס לפרסום.

האולטימטום שהציב גנץ לנתניהו פג היום. בנאום בו הציב את האולטימטום, דרש גנץ שעד אז תגובש תוכנית מסודרת להשגת שישה יעדים: השבת החטופים, מיטוט חמאס ופירוז רצועת עזה, קביעת חלופה שלטונית בעזה, השבת תושבי הצפון לבתיהם עד אחד בספטמבר, קידום נורמליזציה ואימוץ מתווה השירות הישראלי.

הפופולריים