מבקר המדינה נגד היועמ"שית: קיימת סתירה בעמדתה באשר להקמת ועדת חקירה

מבקר המדינה נגד היועמ"שית: "קיימת סתירה מהותית בעמדתה"
אנגלמן אמר בוועידת השלטון המקומי מוניאקספו: "מצד אחד, היא דורשת להקים ועדת חקירה ממלכתית באופן מיידי, ומאידך, היא מייצגת בעתירה לבג"ץ את העמדה שמתנגדת לביקורת של מבקר המדינה בצה"ל ובשב"כ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
- צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן מתח היום (שני) בוועידת השלטון המקומי "מוניאקספו" ביקורת על עמדת היועצת המשפטית גלי בהרב מיארה בנוגע לחקירת אירועי 7 באוקטובר. הוא טען: "קיימת סתירה מהותית בעמדת היועצת המשפטית לממשלה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

אנגלמן הסביר: "מצד אחד, היא דורשת להקים ועדת חקירה ממלכתית באופן מיידי, ומאידך, היא מייצגת בעתירה לבג"ץ את העמדה שמתנגדת לביקורת של מבקר המדינה בצה"ל ובשב"כ, מהטעם שהביקורת בעת הזו תפגע כביכול במאמצי הלחימה בשל הקשב שיידרש מצה"ל לצורך קיום הביקורת".

"קשב יידרש, בין אם מדובר בביקורת מדינה, ובין אם מדובר בוועדת חקירה ממלכתית", הוסיף מבקר המדינה, "מדוע נימוק זה תופס רק לביקורת המדינה, שהיא מוסמכת בחוק יסוד לבצע את הביקורת? ליועצת המשפטית לממשלה הפתרונים. כבר הבהרתי, שככל שתקום ועדת חקירה ממלכתית, אפעל לקבוע גבולות גזרה בתיאום, ביחס לנושאים שייבדקו".

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה פנתה בשבוע שעבר לראש הממשלה בנימין נתניהו ומסרה לו כי ועדת חקירה ממלכתית היא המנגנון החוקי המתאים לבחינת סוגיות בהיקף ובמידת החשיבות הלאומית של אירועי 7 באוקטובר ומלחמת חרבות ברזל. "נוכח הדחיפות שבהתמודדות עם הסיכונים, אין לעכב את ההחלטה על הקמתה ויש להקימה בהקדם", אמרה היועמ"שית.

 

הפופולריים