רוסיה נגד מבצע חילוץ החטופים: "לא ראוי להקריב מאות חפים מפשע"

רוסיה על מבצע חילוץ החטופים: "לא ראוי להקריב חפים מפשע"
שר החוץ לברוב מתח ביקורת על המבצע שבמסגרתו שוחררו ארבעה חטופים ישראלים, בהם אזרח רוסי. הוא הוסיף כי רוסיה קוראת להפסקת אש מיידית ולשחרור כל החטופים הישראלים והאסירים הפלסטינים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חילוץ אלמוג מאיר ג'אן
חילוץ אלמוג מאיר ג'אן צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב מתח היום (שלישי) ביקורת על ישראל בעקבות המבצע לחילוץ החטופים במחנה נוסיראת. סוכנות טאס דיווחה כי לברוב אמר: "כמו שהגבנו לפעולת הטרור ב-7 באוקטובר ולפרקטיקות שבהן נקטה ישראל בתגובה, אני סבור כי אין זה ראוי שלמען הצלת חפים מפשע מקריבים מאות אנשים אחרים שאינם אשמים בדבר". 

זוהי התייחסות ראשונה של גורם רוסי בכיר כלשהו למבצע השחרור. היחיד שהתבטא בנושא עד כה היה שגריר רוסיה בישראל אנטולי ויקטורוב. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בנוגע לדרך שבה יש לפעול לשחרור החטופים אמר שר החוץ הרוסי: "יש צורך בהפסקת אש מיידית ללא הגבלת זמן, לשחרר את כל בני הערובה בעזה ואת כל הפלסטינים המוחזקים בישראל, לפתור את הסוגיות ההומניטריות ולחדש את המשא ומתן למען הקמת מדינה פלסטינית". 

אחד המשוחררים בפעולה ההירואית של כוחות הביטחון הוא אנדרי קוזלוב, המחזיק באזרחות רוסית. בתקשורת הרוסית הממסדית אמנם הוזכר דבר שחרורו, אך הוצנע מאוד וכמעט שלא הגיע לכותרות הראשיות. 

 

הפופולריים