המגעים לעסקת חטופים

ערבות של סין וטורקיה: התנאים החדשים של חמאס לעסקה

ערבות של סין וטורקיה: התנאים החדשים של חמאס לעסקה
מקור המעורה בסוגיית המו"מ אמר לכאן חדשות כי תשובת חמאס למתווכות מאמש היא מחמירה יותר מהתשובה שהעביר לפני כחודש. נתניהו קיים הערכת מצב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריק מרמור, פלאש 90
צילום: אריק מרמור, פלאש 90

תשובת חמאס למתווה העסקה לשחרור חטופים היא מחמירה יותר מהתשובה שהעביר הארגון בתחילת חודש מאי - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11 מפי מקור המעורה בסוגיית המשא ומתן. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בין היתר, חמאס החליט לדרוש שסין, רוסיה וטורקיה יהיו ערבות להסכם, תנאי שלא הופיע בטיוטות הקודמות שהועברו על ידי הצדדים. זו כמובן דרישה שלא מתקבלת - לא על ידי ישראל ולא על ידי ארצות הברית, שלא מעוניינת בדריסת רגל של מדינות אלה במזרח התיכון. 

הדרישה הזו מתווספת לדרישת חמאס שפורסמה מוקדם יותר - ערבות אמריקנית כתובה נוספת לכך שישראל תפסיק את הלחימה ותסיג את כל כוחותיה מהרצועה. ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום הערכת מצב לאור ההתפתחויות בצפון והתשובה השלילית מחמאס. 

מוקדם יותר פורסם כי מנהיגי G7 צפויים לקרוא לחמאס להסכים להסכם הפסקת האש, כפי שעיקריו הוצגו בחודש שעבר על ידי נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. בנוסף, מנהיגי שבע המדינות המתועשות צפויים לקרוא לישראל להפחית ולצמצם את פעילותה הצבאית ברפיח.

נושא אחר בטיוטה של הצעת המנהיגים שטרם זכה לקונצנזוס בין החברות הוא הכרה במדינה פלסטינית, כחלק מפתרון שתי המדינות ותהליך השלום. דיונים אלו סביב נוסח הטיוטה נעשים לקראת פסגת מנהיגי G7 באיטליה בסוף השבוע הקרוב. בתוך כך, מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן נפגש עם ראש ממשלת קטר שייח' מוחמד, ודן בדוחא על הסכם הפסקת אש.

הפופולריים