חילופי האשמות

"הציבור ידע מי היסס": קרב העקיצות של גנץ ונתניהו

"הציבור ידע מי היסס": קרב העקיצות של גנץ ונתניהו
בלשכת ראש הממשלה הסתייגו מהודעת דובר צה"ל על ההפסקה ההומניטרית. השר לשעבר תקף: הפרוטוקולים ייחשפו וכולם יראו מי חתר לניצחון אמיתי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ונתניהו
צילום: ללא

השר בני גנץ הגיב היום (ראשון) להודעת לשכת ראש הממשלה שהפריכה את הדיווחים אודות הפסקה הומניטרית ברצועה ל-11 שעות ביממה. נתניהו אמר "קיבלתי החלטות שלא תמיד היו מקובלות על הדרג הצבאי"; לכך השיב ראש המחנה הממלכתי: "בעתיד עוד ייחשפו הפרוטוקולים ואז ידע הציבור מי היסס ומי חתר לניצחון אמיתי".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ממפלגת הליכוד התייחסו להתבטאות של גנץ: "מי שברח מהמלחמה לא יטיף מוסר לראש הממשלה נתניהו שמוביל את המערכה ולא מוכן להתפשר על פחות מניצחון מוחלט. בוודאי לא בני גנץ שנמלט מקבלת החלטות קשות, שנכנע לכל לחץ בין לאומי, שהסכים להקמת מדינה פלסטינית ושהצהיר מעל כל במה שהוא מוכן לסיים את המלחמה לפני השבת כל חטופינו והשלמת כל יעדינו".

סוכנות הידיעות AP דיווחה כי צה"ל החל לקיים אתמול "הפוגה טקטית" יומית בלחימה בדרום רצועת עזה, במטרה לאפשר כניסה של סיוע הומניטרי למקום. בהודעת הבהרה שיצאה מטעם צה"ל נאמר כי מדובר בהפסקת הלחימה באזור הציר ההומניטרי בדרום הרצועה, ולא בהפוגה כוללת בלחימה באזור.

בדרג המדיני ביקרו את המהלך שיצא אל הפועל ללא אישורו. מקורות המעורים בנושא: "המהלך יובא שוב לאישור הדרג המדיני, וכלל לא בטוח שיאושר". גורם מדיני מסר שבעקבות הדיווחים, נתניהו "פנה למזכירו הצבאי והבהיר שהדבר אינו מקובל עליו". הגורם הוסיף: "לאחר בירור, דווח לראש הממשלה שאין שינוי במדיניות צה"ל וכי הלחימה ברפיח נמשכת כמתוכנן".

הפופולריים