כל העדכונים

נדחתה ההצבעה על חוק הרבנים, רוטמן נזף בסעדה וגוטליב

נדחתה ההצבעה על חוק הרבנים, רוטמן נזף בסעדה וגוטליב
ההצבעה על החוק שמעביר לממשלה את הסמכות למנות רבנים לערים נדחתה בשל מחלוקת בקואליציה. יו"ר הוועדה תקף את הח"כים המתנגדים: "חודשים של דשדוש ברפיח שתקתם, על חוק הרבנים נשבור את הכלים?". ראש עיריית אשקלון זעם: "30 אנשים נרצחו בעיר שלי, זה הזמן להביא את החקיקה המטומטמת הזאת?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שמחה רוטמן, ועדת החוקה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יושב ראש ועדת החוקה שמחה רוטמן הודיע הבוקר על דחיית ההצבעה על "חוק הרבנים". ההכררזה הגיעה בעקבות התנגדות שניים מחברי הקואליציה, חברי הכנסת משה סעדה וטלי גוטליב, שסירבו להצביע בעד החוק. "שלושה חודשים של דשדוש ברפיח שתקתם, ועל חוק הרבנים נשבור את הכלים? בושה וחרפה", תקף רוטמן את השניים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ראש עיריית אשקלון תומר גלאם שנכח בוועדה תקף את בחריפות את קידום החוק: "30 אנשים נרצחו לי בעיר, אתם צריכים להתבייש במה אתם עוסקים. בזמן הזה, זה הזמן עכשיו להביא את החקיקה המטומטמת הזאת?!". יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס: "אם הקואליציה הייתה נחושה כמו בחוק הרבנים, היינו כבר אחרי רפיח ואחרי חיזבאללה".

במהלך הישיבה הרחיק רוטמן מהאולם את חבר הכנסת יוראי להב הרצנו מיש עתיד. "מה שקורה עכשיו בוועדת חוקה הוא מופע אימים של שמחה רוטמן, שזרק אותי מהוועדה רק כי שאלתי שאלה על סעיף בחוק. חוק הרבנים שמקודם בזמן מלחמה, כשיש חטופים בעזה, לוחמים נופלים, עשרות אלפי עקורים - הוא חרפה מוסרית, ואמשיך להתנגד אליו בכל הכוח", כתב להב הרצנו בחשבון ה-X שלו.

קידום החוק מחדש החל מייד לאחר פרישתם של חברי הכנסת בני גנץ וגדי איזנקוט מממשלת החירום. חברת הכנסת גוטליב יצאה נגד העלאת החוק בהתכתבות בקבוצת וואטסאפ פנימית. "למה בשם כל השמות מעלים שוב חוק שמעורר מחלוקת בזמן מלחמה? לא למדנו כלום? יש מספיק חוקים להכין שקשורים למלחמה. תשאירו את המחלוקות ואת החוק הזה לימים טובים יותר. טאקט בחקיקה היא לא מילה גסה".

חבר הכנסת משה סעדה איים: "אם החוק יובא להצבעה - אתנגד לו יחד עם עוד חברי כנסת והוא לא יעבור. הניסיון לבצע מחטף ולקדם בשעת מלחמה חוק ששנוי במחלוקת גדולה, רק כדי לאפשר מינויים שפוליטיקאים חפצים ביקרם, היא בגדר תעודת עניות לאלה שמקדמים אותו כעת מתוך דחיפות לא ברורה".

הצעת חוק "רבני הערים" לוקחת את הכוח מידי הרשויות המקומיות ומעבירה אותו לידי מועצת הרבנות הראשית ושר הדתות. הצעת החוק כוללת הסדרים הנוגעים לאופן בחירתם, משך כהונתם, גיל הפרישה והיקף המשרה של רבני עיר, רבני יישובים, רבנים אזוריים ורבני שכונות. על פי ההצעה, השנויה במחלוקת, שר הדתות יקבע את הצורך במינוי רבני שכונות, נוסף לרבני ערים.

הפופולריים