ההודעות המתונות

ישראל וארה"ב מנסות להוריד את הלהבות: התגובה של הבית הלבן - וההודעה של נתניהו

ישראל וארה"ב מורידות להבות: ההודעות של הבית הלבן ורה"מ
גורם רשמי בבית הלבן לכאן חדשות: "עדיין לא סיכמנו את הפרטים במלואם ולכן שום דבר לא בוטל". נתניהו למשלחת חברי קונגרס: מקווה שסוגיית החימושים תיפתר בזמן הקרוב. גנץ תקף את רה"מ: פוגע באינטרסים אסטרטגיים ויוצר משברים מדומים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספליט ביידן נתניהו
צילום: גטי אימג'ס, יונתן זינדל, פלאש 90

גורם רשמי בבית הלבן אמר היום (רביעי) לכאן חדשות על ביטול מפגש "לשם" האסטרטגי בין שתי המדינות: "עדיין לא סיכמנו את הפרטים במלואם - ולכן שום דבר לא בוטל". ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר למשלחת חברי קונגרס משתי המפלגות שהוא מקווה שסוגיית החימושים תיפתר בזמן הקרוב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הגורם מוושינגטון הוסיף: "בינתיים מתקיימות במהלך השבוע פגישות עם גורמים ישראליים במגוון נושאים. כפי שאמרנו בתדריך אתמול, אין לנו מושג על מה ראש הממשלה מדבר, אבל זו לא סיבה לדחות פגישה". גורמי המקצוע שהיו אמורים לטוס לארצות הברית, קיבלו הודעת ביטול ונותרו בישראל. השר רון דרמר והיועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל צחי הנגבי, נמצאים כבר בוושינגטון.

מצידו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נכתב בחשבון הטוויטר הרשמי: ‏"שגריר ארה"ב בישראל, ג'ק לו, אמר אתמול לראש הממשלה נתניהו שהתחמושת והנשק שראש הממשלה התייחס אליהם נמצאים בתהליך של אספקה לישראל. ראש הממשלה אמר שהוא מצפה שכך יקרה והנחה את הצוותים הישראלים לעבוד עם עמיתיהם האמריקנים כדי לוודא זאת".

ההודעות הגיעו ברקע הדיווח באקסיוס הבוקר, על כך שהבית הלבן ביטל את כינוס הפורום האסטרטגי המשותף לשתי המדינות המכונה "לשם". מקורות המעורים בנושא אישרו לכאן חדשות את ביטול הפורום המשותף, שפגישותיו תוכננו כבר ביום חמישי.

 

גנץ: נתניהו פוגע באינטרסים אסטרטגיים משיקולים פוליטיים ויוצר משברים מדומים

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ אמר היום כי "נתניהו פוגע באינטרסים האסטרטגיים עם ארצות הברית משיקולים פוליטיים ויוצר משברים מדומים". בדברים שנשא במסגרת ועידת "תל אביב - עתיד ישראל" באוניברסיטת תל אביב התייחס גנץ לחוק רבני הערים שהורד מסדר היום על ידי ראש הממשלה ואמר כי "זה רק סימפטום לשלטון שגם בשעתנו הקשה ביותר עוסק בפוליטיקה הקטנה ביותר".

לדבריו, "נתניהו משקיע את לילותיו בדיונים פוליטיים ולא בהיערכות להסלמה בצפון או בניסיונות ללחוץ על מנהיגי האזור כדי להשיב את חטופינו".  

המתיחות הנוכחית החלה אמש, כשנתניהו פרסם סרטון באנגלית שבו מתח ביקורת מרומזת על ארצות הברית, ואמר ששר החוץ האמריקני בלינקן הבטיח שממשל ביידן פועל להסרת ההגבלות על העברת חימושים לישראל. יחד עם הסרטון, שצייץ ברשת X, כתב נתניהו: "תנו לנו את הכלים, אנחנו נסיים את העבודה".

הפופולריים