כאן רשת ב

סמוטריץ' פסימי לגבי המתווה בו ישוחררו בשלב הראשון 30 חטופים: "הלוואי שיגיעו למספרים כאלה"

סמוטריץ': דובר על פחות מ-30 חטופים שישוחררו בשלב הראשון
על המצב הביטחוני בצפון, שר האוצר הבהיר שיש לצאת למלחמה בלבנון, ולהעביר לשטח הלבנוני את רצועת הביטחון. "צה"ל יכול במהלך מהיר ואגרסיבי לשלול את הרוב המוחלט של היכולות של חיזבאללה, במלחמה קצרה" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הצהיר היום (רביעי) שהוא פסימי בנוגע המתווה לעסקת חטופים, בו הוצע שחרור של 30 חטופים בשלב הראשון. "הלוואי שיגיעו למספרים כאלה, מדובר על הרבה פחות", אמר השר בריאיון לתוכנית "בנימיני וגואטה" בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

הריאיון המלא | האזינו

עוד הוסיף סמוטריץ כי "אסור לנו לצאת מעזה גם זה ייקח 100 שנים עד שאחרון החטופים בבית - חי או מת. לא נשאיר אף אחד מאחור ולא נצא דקה לפני". על המצב בצפון אמר: "צה"ל יכול במהלך מהיר ואגרסיבי להגיע להישגים מאוד גדולים ולשלול את הרוב המוחלט של היכולות של חיזבאללה, במלחמה קצרה, לא ארוכה כמו בעזה, ולהסב פגיעה אנושה ללבנון שתצטרך 30 שנים להתאושש ממנה".

סמוטריץ' הבהיר שישראל חייבת לצאת למלחמה בצפון ולהעביר את רצועת הביטחון משטחנו לשטח לבנון. לדבריו הוא אינו מקל בהשלכות של מלחמה כזאת, אך "צה"ל חושב שכרגע זה לא הזמן הנכון, כך גם שר הביטחון וראש הממשלה".

לדבריו של שר האוצר, במקום שבו יש נוכחות אזרחית, יש נוכחות צבאית כמו ביהודה ושומרון, וכך גם צריך לנהוג ברצועת עזה. "כפר סבא לא הופכת לכפר עזה כי יש שמה ישובים עם צבא. לפי מטרות המלחמה, צה"ל ישמור לעצמו שליטה מבצעית ברצועה עזה לאורך הרבה מאוד שנים. והוא לא יוכל לשרוד את זה בלי התיישבות אזרחית". 

הפופולריים