לא נפגשו מאז מאי: נתניהו ביטל את שתי פגישותיו האחרונות עם לפיד

לא נפגשו מאז מאי: נתניהו ביטל שתי פגישות עם לפיד
לפי החוק אמור רה"מ לפגוש את ראש האופוזיציה לפחות אחת לחודש לטובת עדכון ביטחוני, ולקיים פגישות נוספות עמו לפי הצורך. מלשכת נתניהו לא נמסרה תגובה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ולפיד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הצטרפו לשידור החי בכאן 11

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל את שתי פגישות העדכון האחרונות שנקבעו עם ראש האופוזיציה יאיר לפיד, ולא נפגש עמו מאז חודש מאי - כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לפי החוק אמור ראש הממשלה לפגוש את ראש האופוזיציה לפחות אחת לחודש לטובת עדכון ביטחוני, ולקיים פגישות נוספות עמו לפי הצורך. שתי הפגישות האחרונות שנקבעו, לתאריכים 26 ביוני ו-4 ביולי, בוטלו במפתיע באותו היום או בערב לפני על ידי נתניהו. מלשכתו של ראש הממשלה לא נמסרה תגובה.

מצבה של הקואליציה נשאר רעוע, למרות שהמפלגות עוצמה יהודית וש"ס הודיעו כי ישובו להצביע עם הקואליציה על החוקים שיעלו במליאת הכנסת. במפלגתו של שר הביטחון הלאומי איתמר בן גביר, אמרו כי בכוונתם להמשיך לשבש את עבודת הקואליציה עד לכניסת השר לקבינט המלחמה.

ממפלגת ש"ס נמסר: "ניסינו פעמיים להביא תקנות חשובות לייקר את מעמד הרבנים בישראל, המוסרים נפש בתקופה הזו, וכן לשיפור תנאיהם של עובדי המועצות דתיות והבלניות - מהלך חברתי שזכה להסכמה רחבה מאד".

"למרבה התדהמה, השר בן גביר בחר להפיל את החוק ולחולל קרע מיותר בימין בזמן מלחמה בשל שיקולים פוליטיים. ש"ס כדרכה מגלה אחריות ולא תיצור משבר בעת הזו שעלול לפגוע במאמץ המלחמתי ובעסקת החטופים", נכתב בהודעת ש"ס.

מסיעת עוצמה יהודית נמסר: "עומדים על כך שחוק הרבנים 2 יעבור רק במידה והשר לביטחון לאומי יוכנס לפורום ניהול המלחמה, ובמידה וזה לא יקרה - נתנגד להצעה".

"יחד עם זאת, באשר להצבעות האופוזיציה היום, עוצמה יהודית לא תתן לאופוזיציה לנצח ולהעביר חוקים ותצביע נגד החוקים שתעלה האופוזיציה", אמרו.

יושב ראש הקואליציה אופיר כץ הגיב: "לאחר שיחתי עם ש"ס ועוצמה יהודית, סוכם כי המפלגות יצביעו היום על הצעות החוק הטרומיות, בהתאם למשמעת הקואליציונית". 

הפופולריים