-
צילום: מרים אלסטר, פלאש90

בעקבות תחקיר כאן חדשות: נפתחה חקירה פלילית בעניין גל אוחובסקי

ביום שני הובאו בחדשות הערב בכאן 11 עדויות של שני גברים שסיפרו שאוחובסקי פעל באלימות וכפה את עצמו עליהם. איש התקשורת התנצל על אחד המקרים, והודיע על התפטרותו מנשיאות ארגון הנוער הגאה איגי • למשטרה הגיעו עדויות נוספות - מעבר לאלו שפורסמו בתחקיר • אוחובסקי לא יזומן לחקירה עד שתוגש תלונה נגדו
איתי שיקמן
03 בנובמבר 2021
17:07
עודכן ב 19:55

העדויות נגד גל אוחובסקי: משטרת ישראל הודיעה היום (רביעי) על פתיחת חקירה פלילית בעניין איש התקשורת ופעיל הקהילה הגאה גל אוחובסקי, בחשד לעבירות מין. החקירה הגיעה לאחר תחקיר של מיכל רבינוביץ' בחדשות הערב בכאן 11 של עדויות של שני גברים שטענו שאוחובסקי כפה את עצמו עליהם. אתמול הודיעה המשטרה כי היא מבקשת מנפגעים לבוא ולהגיש תלונות.

צפו בתחקיר של מיכל רבינוביץ'

בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום כי עדויות נוספות של גברים שלא היו בתחקיר של מיכל רבינוביץ' הגיעו לידיעת המשטרה. ההחלטה על פתיחה בחקירה התקבלה במשטרה גם בהעדר תלונה רשמית. אוחובסקי לא יזומן לחקירה עד שתוגש תלונה רשמית.

במרכז התחקיר עומדת עדותו של א', שהותקף לטענתו על ידי אוחובסקי לפני כשנה וחצי. השניים קבעו להיפגש למפגש מיני עם גבולות ברורים שהופרו מייד. "זה קרה מהרגע הראשון", העיד א', "כמה דקות, הופעל איזה כפתור והוא לא תיקשר כמו בן אדם, הוא תיקשר כמו חיה. יותר מחמש פעמים הוא ניסה להפוך אותי בכוח, להחדיר לי אצבעות, לגעת, להגיע בכל דרך אפשרית לאזור הזה".

א' מספר שביקש מאוחובסקי להפסיק: "אלו היו מילים מאוד נחרצות: 'די, זה לא נעים, בוא נפסיק את זה'. היו דברים מאוד לא משתמעים לשתי פנים". עדותו של א' מגובה בבדיקת פוליגרף שבה נמצא דובר אמת.

עדות נוספת היא זו של ב', גבר שאיתו נפגש אוחובסקי לפגישת עבודה לפני מספר שנים. "ישבנו רחוקים אחד מהשני ופשוט ברגע הוא זינק אליי והתחיל לנשק אותי", הוא סיפר, "ניסיתי להדוף אותו. הוא כפה את עצמו עליי למרות התנגדותי, עד שגמר".

לאחר פרסום התחקיר, הודיע אוחובסקי על התפטרות מנשיאות ארגון הנוער הגאה איגי, ופרסם תגובה בה נכתב: "לגבי המקרה הראשון: עד רגע הפניה מכם לא ידע גל דבר על תחושותיו של חבר הקהילה. מתוך הבנה ורגישות גל מבקש להתנצל מעומק ליבו בפני האדם על התחושה הרעה שנגרמה לו". 

"באשר לעדות השניה: בניגוד למה שמחייב הדין וכללי האתיקה, לא הועברו מצד התאגיד שום פרטים לגביה, ואין לו דרך להגיב או להתגונן בפני אירוע שלא פורט בפניו. אך כאמור, מרגע שזו התחושה, הוא מתנצל גם בפני המעיד השני". 

יממה לאחר פרסום התחקיר, פרסם אוחובסקי פוסט ובו רשם: "חשוב לי לומר את מה שנמנע ממני אמש: כל מפגש מיני תואם מראש ככזה, וככל הנראה, בלהט התשוקה האנושית לא הייתי קשוב כנדרש לתחושות הצד השני ואני כואב זאת. לא ניסיתי מעולם לכפות עצמי על איש, ואעמוד בכל בדיקת פוליגרף שתבדוק זאת".