טראמפ
צילום: גטי אימג'ס

טראמפ חשוד בהפרת חוק הריגול, בביתו נמצאו מסמכים מסווגים

לפי הדיווח, חלק מהמסמכים שנמצאו בפשיטת ה-FBI על ביתו של הנשיא לשעבר מסווגים כחומרים "סודיים ביותר", ואמורים להיות מאוחסנים במתקנים מיוחדים
איתמר מרגלית ונתן גוטמן
12 באוגוסט 2022
20:45
עודכן ב 22:29

הפשיטה על אחוזת טראמפ: ה"וול סטריט ג'ורנל" פרסם הערב (שישי) שאנשי ה-FBI השיגו 20 ארגזי מסמכים מאחוזתו של נשיא ארצות הברית לשעבר, בהם 11 מסמכים מסווגים, בזמן הפשיטה שביצעו השבוע במאר א-לגו. חלק מהמסמכים מסווגים כחומרים "סודיים ביותר", ואמורים להיות מאוחסנים במתקנים מיוחדים. 

הפשיטה על ביתו של הנשיא לשעבר אושרה בעקבות חשד לעבירה על חוק הריגול האמריקני. צו בית המשפט, שפרטיו פורסמו היום בכמה כלי תקשורת בארצות הברית, מגלה כי השופט אישר את הצו בהתאם לכמה חשדות, בהם החשד שטראמפ החזיק במסמכים מסווגים באופן שמהווה עבירה על סעיפים בחוק הריגול.

עורכי דינו של הנשיא לשעבר הודיעו לבית המשפט כי אין להם התנגדות לפרסום צו החיפוש בביתו. זאת לאחר שאתמול משרד המשפטים פנה לבית המשפט בפלורידה וביקש להסיר את האיפול מעל צו החיפוש שהוצא לביתו של טראמפ. צו זה אמור לכלול פרטים בנוגע למטרת החיפוש שבוצע בביתו של הנשיא לשעבר. 

הוושינגטון פוסט דיווח לפנות בוקר שבין המסמכים שהנשיא לשעבר דונלד טראמפ החזיק שלא כחוק באחוזתו בפלורידה, היו גם כאלה שכללו מידע על נשק גרעיני. בדיווח לא נמסר מה המידע המדוייק, אבל צויין כי המסמכים היו מסווגים ונגעו ליכולות הנשק הגרעיני של ארצות הברית. טראמפ הגיב היום לדיווח ואמר: "נושא הנשק הגרעיני הוא תרמית, בדיוק כמו פרשת התערבות רוסיה, הליכי ההדחה, דוח מולר ועוד רבים".

ב"וול סטריט ג'ורנל" דיווחו אמש שהפשיטה נעשתה בעקבות מידע אנונימי. ההערכה היא כי לשירות הביון האמריקני היה מודיע במעגלו הקרוב של נשיא ארצות הברית לשעבר.