ההפגנות בגבול הרצועה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

תיעוד: חייל צה"ל צילם ירי צלף בפלסטיני סמוך לגדר המערכת בעזה

בסרטון שהופץ היום וצולם מבעד למשקפת של חייל, נראה מפגין שאינו מהווה סיכון לכאורה נורה ונפצע. "איזה סרטון, יש! בן של זונה", אמר. דובר צה"ל: המקרה כנראה מלפני כמה חודשים, יתוחקר באופן יסודי
רועי שרון
09 באפריל 2018
19:47

סרטון שהופץ היום (שני) בווטסאפ מראה ירי של כוח צה"ל במפגין פלסטיני סמוך לגדר המערכת בגבול רצועת עזה - לכאורה מבלי שהיווה סיכון. הסרטון צולם ככל הנראה על ידי חייל צה"ל, מבעד למשקפת ירי, ובו הוא נשמע צועק לאחר הירי: "יש! איזה סרטון, בן של זונה". מדובר צה"ל נמסר כי התיעוד ככל הנראה צולם לפני כמה חודשים, ויתוחקר באופן יסודי.


היום התחיל את עבודתו צוות מיוחד לבדיקת אירועי הצעדה מעזה בראשות תת אלוף מוטי ברוך. צוות הבדיקה המטכ"לי יבצע תחקיר מבצעי, ואם יגלה פרט חריג הוא יעביר את הממצא אל המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח). באירועים, שהחלו לפני כעשרה ימים, נהרגו כ-30 בני אדם והם גררו ביקורת רבה כלפי ישראל בעולם

אתמול חצו שלושה מחבלים את גדר המערכת בצפון רצועת עזה וחדרו לשטח ישראל. הם הניחו מטעני חבלה מאולתרים סמוך לגדר ושבו על עקבותיהם. צה"ל ירה לעברם ומצבם של השלושה אינו ברור.

בתגובה לחדירה, תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר מטרה של חמאס בצפון רצועת עזה. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי צה"ל ירה כמה פגזים אל מטרה במרכז הרצועה, מהם נפצעו לפחות שלושה בני אדם. 

"צה"ל רואה בחומרה רבה את הניסיון שמוביל ארגון הטרור חמאס להפיכת מרחב הגדר למרחב לחימה, תוך ניסיונות לפגיעה והשחתה של תשתיות הביטחון וההגנה", נמסר בהודעה שפרסם הבוקר דובר צה"ל בנוגע לתקיפה.