פינוי הקצין שנפצע בגבול עזה

קצין צה"ל נפצע קל בתקרית ירי בגבול רצועת עזה, פעיל חמאס נהרג ו-4 נפגעו מירי תגובה

מחבל ירה ופגע בקסדה של הקצין במהלך הפרת סדר שכללה יידוי אבנים. צה"ל תקף עמדת תצפית של הפלסטינים. מחר אמורה לעבור לעזה הפעימה השלישית של הכסף הקטארי
רועי שרון, איציק זוארץ וגל ברגר
22 בינואר 2019
16:47
עודכן ב 18:38

חילופי אש בדרום: קצין צה"ל נפצע היום (שלישי) קל מירי בתקרית שכללה גם יידוי אבנים בגבול רצועת עזה. מתחקיר ראשוני של הצבא עולה כי במהלך הפרת סדר, מחבל פתח באש לעבר לוחמי צה"ל ופגע בקסדה של הקצין שהיה במקום. הקצין פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.


לאחר האירוע תקף צה"ל מגדל תצפית של חמאס ברצועה, שם נהרג פלסטיני ועוד ארבעה בני אדם נפצעו - אחד מהם קשה. חמאס אישר כי ההרוג הוא פעיל בזרוע הצבאית בארגון. דובר צה"ל מסר כי בנוסף, חמישה חשודים התקרבו לגדר המערכת בדרום הרצועה. שניים מהחשודים חצו לשטח ישראל וחזרו מיד לשטח הרצועה.

מדובר צה"ל נמסר: "טנק של צה"ל תקף עמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס לאחר שבמהלך הפרת סדר בדרום רצועת עזה, שכללה יידוי אבנים לעבר כוחות צה"ל, נפצע קצין באורח קל. נסיבות הפציעה בבדיקה".

כבר לא משתמשים במזוודות

השליח הקטארי למזרח התיכון, מוחמד אל-עמאדי, טען שלשום כי הפעימה השלישית של המענק מקטאר לרצועת עזה, בסך 15 מיליון דולר, יגיע לרצועה כבר השבוע – ככל הנראה מחר. בריאיון לרויטרס, אמר השליח כי הכסף לא יועבר הפעם במזוודות מזומנים כמו בפעמים הקודמות, אלא באמצעות מנגנון אחר שסירב לפרט.

מוקדם יותר היום התרחשה התלקחות נוספת באזור רצועת עזה: טנק של צה"ל תקף בשעות הצהריים עמדה של חמאס בצפון הרצועה בתגובה לירי לעבר כוחות הצבא סמוך לגדר המערכת. באירוע הזה לא היו נפגעים לכוחות צה"ל.


המתיחות בדרום התגברה לאחר שכ-14 אלף פלסטינים הגיעו ביום שישי האחרון לכמה מוקדים לאורך גדר הגבול ברצועת עזה, חלקם התפרעו, השליכו מטענים, אבנים והבעירו צמיגים. משרד הבריאות בעזה דיווח על 35 פצועים מאש חיה של צה"ל.

במהלך הפרות הסדר האלימות בסוף השבוע, זוהו שלושה אירועי חצייה של הגדר בצפון הרצועה. דובר צה"ל מסר כי הלוחמים ירו לעבר החשודים, שברחו בחזרה לשטח הרצועה. בתגובה לאירועים האלימים כלי טיס של צה״ל תקף עמדות של חמאס. עוד נמסר מצה"ל כי "הלוחמים מגיבים באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש".