איציק שמולי, עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס
צילום: פלאש 90

ועידת העבודה אישרה את החיבור עם אורלי לוי-אבקסיס

חברי הוועידה אישרו את ההצעה של היו"ר עמיר פרץ להתחבר עם גשר. פרץ ביקר בחריפות את השמאל והתקשורת: "אנחנו פה כדי לשבור את הנרטיב שלכם - שמי שלא חושב כמוכם רפה שכל"
יואב קרקובסקי
31 ביולי 2019
17:22
עודכן ב 18:38

ועידת מפלגת העבודה אישרה הערב (רביעי) את החיבור עם מפלגת גשר של אורלי לוי-אבקסיס ואת השריונים שבאים בעקבות כך. זאת לאחר שחברי הוועידה הצביעו בעד ההצעה של היו"ר עמיר פרץ. מוקדם יותר הבוקר דחה בית המשפט את עתירתן של חברות המפלגה אמילי מואטי ומיכל בירן נגד שינוי הרכב הרשימה לכנסת וזה מהווה עוד ניצחון למהלך שאותו מוביל עמיר פרץ.  

בנאומו בוועידה ביקר פרץ בחריפות את התקשורת ואת השמאל: "אנחנו פה כדי לשבור את הנרטיב שלכם - שמי שלא חושב כמוכם רפה שכל". פרץ הפציר במצביעים - "אל תלכו שבי אחרי הסיסמה 'רק לא ביבי' - זה לא מסר".

פרץ הבהיר שוב כי לא יישב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו אם ייבחר. "שלא יהיה ספק – לא נשב עם נתניהו ולא ננהל משא ומתן עם נתניהו. אם יוגש כתב אישום לא רק שלא נשב איתו, נדרוש את התפטרותו המיידית", אמר היו"ר בנאום.

במקביל, בוועדת הבחירות המרכזית החל היום הליך הגשת רשימות המועמדים לבחירות לכנסת ה-22, שיימשך עד מחר בשעה 22:00. בין המפלגות שהקדימו להגיש את רשימתן נמצאות ישראל ביתנו וזהות. מפלגת נעם דחתה את הגשת הרשימה בעקבות התקדמות במגעים עם עוצמה יהודית.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

כשברקע האיחוד בין העבודה לגשר, על יו"ר העבודה עמיר פרץ מופעל לחץ להצטרף למחנה הדמוקרטי, החיבור של מרצ עם מפלגתו של אהוד ברק. סתיו שפיר, שעברה מהעבודה למחנה הדמוקרטי ואף פעלה נמרצות כדי שהחיבור הזה ייצא אל הפועל, ציפתה כי פרץ וגם איציק שמולי יחברו אל הרשימה החדשה. לפני כשבועיים, בעת החיבור עם לוי-אבקסיס, הבטיח פרץ שמפלגת העבודה לא תתאחד עם מפלגות נוספות.

לאחר החיבור בעבודה והקמת המחנה הדמוקרטי, פורסם סקר של כאן חדשות ובו קיבל החיבור שמונה מנדטים. לעומת זאת, בעקבות החיבור בשמאל, העבודה-גשר קיבלה מנדט אחד פחות מאשר בבחירות האחרונות וזכתה בחמישה מנדטים - ירידה של שלושה מסקר שנערך כמה ימים קודם לכן. 

 


ביום שלישי שעבר פורסם בכאן חדשות כי חברי כנסת במפלגה זועמים על פרץ, לא רק בשל החיבור עם גשר, אלא גם בגלל ניסיונו לשריין מקורבים בעשירייה הראשונה ברשימת המפלגה. דווח כי פרץ מנסה לשריין בעשירייה הראשונה של המפלגה עוד שני מקורבים. חברים במפלגה איימו כי אם מהלך כזה יצא לפועל, הם יפרשו מהמפלגה.