בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סמוטריץ': "אי אפשר לתת את הקרדיט לכל מה שטוב לנתניהו"

שר התחבורה תקף את ההחלטה לבטל אירוע בהפרדה בעפולה: "זה טרלול. דנה זילבר מנסה לחנך אותנו מחדש". על הסערה סביב הר הבית אמר - "בלי הלחץ הציבורי ההר לא היה נפתח ליהודים"
קלמן ליברמן
12 באוגוסט 2019
10:28

השר בצלאל סמוטריץ' המשיך הבוקר (שני) בקו התקיף נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר בכאן רשת ב כי "אי אפשר לתת את הקרדיט לכל מה שטוב פה לנתניהו". בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" הוא האשים את נתניהו באחריות להחלטת בית המשפט לבטל אירוע בהפרדה בעפולה. לדבריו, נתניהו מתגאה שהוא בולם כל תיקון במערכת המשפט. לכן הוא נושא באחריות.

האזינו לריאיון עם בצלאל סמוטריץ'

"יש לי התבטאויות קשות שמראות שלא באתי לשחק. כואב לי שרומסים ציבור שלם. זה גזל כבשת הרש. זה טרלול ולא פסק דין. יש בחוק סעיף שמאפשר אירועים כאלה", הסביר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן. "הדוח של משרד המשפטים, שהפך לאורים ולתומים שבשמם דינה זילבר כופה עלינו חינוך מחדש, לא מזכיר אותו".

הוא התייחס בדבריו לסערה סביב עליית היהודים להר הבית אתמול ואמר: "אני אומר שבלי הלחץ הציבורי ההר לא היה נפתח ליהודים נקודה. המשטרה בעקבות לחץ ציבורי ופוליטי החליטה לאפשר את פתיחת ההר, מעט מדי ומאוחר מדי. אני חושב שכשאנחנו נכנעים לטרור ולאלימות אנחנו מזמינים את זה. כשנגלה נחישות לא תהיה לגיטימיות לצד השני להתפרע".