פצצות התאורה מהצד הישראלי של גדר הגבול
צילום: חדשות mivzaklive

כוח צה"ל הסתער על מחבל שהשליך רימונים בגבול עזה

על פי דיווחים פלסטיניים, המחבל נורה כשניסה לחצות את גדר המערכת בצפון הרצועה. אין נפגעים לכוחותינו
כתבי כאן חדשות
23 באוגוסט 2019
00:16

כוחות צה"ל סיכלו הלילה (חמישי) ניסיון חדירת מחבל חמוש בגדר הגבול בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי המחבל, שזוהה מתקרב לגדר, השליך מספר רימונים לעבר לוחמים שהיו במקום, והם הסתערו לעברו ופגעו בו בטרם חצה את הגדר. אין נפגעים בקרב כוחותינו.


על פי דיווחים פלסטיניים, המחבל נפצע מירי שביצעו לעברו הכוחות. ממשרד הבריאות בעזה נמסר כי הוא נפצע בפלג גופו התחתון ופונה לבית החולים שיפא בעזה. כמו כן, דווח על ירי פצצות תאורה באזור.

זהו ניסיון החדירה השישי מעזה לישראל מתחילת החודש. ביום ראשון חוסלו שלושה מחבלים שהתקרבו אל גדר המערכת בצפון רצועת עזה כשהם חמושים, על אחד מהם נמצא אפוד צה"לי. כוחות צה"ל ביצעו לעברם ירי באמצעות מסוק קרב וטנק. ביום שני שעבר לכדו כוחות צה"ל מחבל חמוש בסכין ושני קליעים שחצה את גדר הגבול בדרום הרצועה. יום קודם לכן סוכל ניסיון חדירה נוסף לישראל על ידי לוחמי צה"ל, לאחר שמחבל חמוש חוסל בזמן שניסה לחצות את הגדר בצפון הרצועה. יממה לפני כן סוכל ניסיון חדירה של מספר מחבלים מצוידים ברובי קלצ׳ניקוב, רימוני יד ומטול RPG, שהתקרבו לגדר המערכת. הלוחמים פתחו באש והרגו ארבעה חמושים. בתחילת החודש חדר מחבל "כוח הריסון" של חמאס את הגבול לישראל וחוסל לאחר שפצע שלושה לוחמים.