טיל איראני, ארכיון
צילום: אי-פי

האיום האיראני: נציגויות ישראל בעולם העלו כוננות

פרסום ראשון: בתקופה האחרונה חלה החמרה באיומים על הנציגויות
גילי כהן
28 באוקטובר 2019
20:12

על רקע האזהרות של ראש הממשלה בנימין נתניהו מפני האיום האיראני, והאזהרות של הרמטכ"ל אביב כוכבי מפני עימות בשתי חזיתות, בכמה נציגויות של ישראל בעולם העלו את הכוננות והדריכות. בתקופה האחרונה חלה החמרה באיומים על הנציגויות.


היום (שני) אמר נתניהו שאיראן הציבה בתימן טילים ארוכי טווח המסוגלים לפגוע בישראל, וכי היא שואפת להשיג נשק שיאפשר לה לפגוע בכל מטרה במזרח התיכון בדיוק של מטרים ספורים. בפגישה עם שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין הבהיר ראש הממשלה כי יש צורך בהגברת המאבק מול איראן ובהגברת הסנקציות נגדה: "אני מעודד את ארצות הברית להשית סנקציות נוספות".

אתמול אמר ראש הממשלה כי דבריו ודברי הרמטכ"ל אביב כוכבי בדבר עימות צבאי אפשרי אינם ספין ולכן המצב מחייב ממשלת אחדות רחבה. בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו כי המזרח התיכון שוב עובר טלטלה, ושעיראק לבנון וסוריה סוערות.

בשבוע שעבר יצא הרמטכ"ל באזהרה חריגה על  חשש מפני עימות עם איראן הן בחזית הצפונית והן בחזית הדרומית. "בגזרה הצפונית והדרומית המצב מתוח ושברירי, ועלול להידרדר לעימות, חרף העובדה שאויבנו אינם מעוניינים במלחמה", אמר כוכבי. "ישראל מתמודדת כיום עם מספר רב של זירות ואויבים בו זמנית".